Jdi na obsah Jdi na menu
 

IMPULZNÍ  STIMULACE  A  KOREKCE  LOKÁLNÍ  ACIDÓZY

Jedná se o elektro-terapeutický přístroj patentovaný a certifikovaný pro použití v medicíně. Jeho základní funkcí je korekce lokální acidózy v měkkých tkanivech, potažmo kloubních výstelkách. Tato lokální změna pH je realizovaná elektrolýzou mezibuněčné tekutiny a následnou tvorbou malého množství hydroxidů, které korigují kyselé a tudíž nežádoucí prostředí pod působením hrotu neinvazivní elektrody.

 

Tato metoda je vyzkoušena a příznivě hodnocena např. v těchto specializovaných pracovištích:

 • ORL klinika referuje o zlepšení percepčních vad sluchu a zmírnění ušního tinitusu 
 • Oddělení popálenin doporučuje přístroj k ovlivnění hypertrofických jizev po hlubokých popáleninách
 • 1. stomatologická klinika používá přístroj k léčbě bolesti v oblasti obličeje, zejména u neuralgií trigeminu
 • Interní oddělení FP 1 popisuje ústup idiopatických otoků, pokles TK u pokročilých stavů hypertenze. 

Účinek této metody je velmi rychlý a je použitelná všude tam, kde je potřebné odstranit bolest. 

POUŽITÍ:

 1. všechny bolestivé stavy
 2. bolesti hlavy + migrény
 3. ztuhlost kloubů nejen po sádrové fixaci 
 4. ledvinové koliky
 5. idiopatické otoky
 6. ischemická choroba dolních končetin
 7. vertebrogenní algické syndromy a periferní neuralgie
 8. vasomotorická cefalea
 9. entezopatie
 10. zánětlivá onemocnění kloubů
 11. je velmi dobrým nástrojem přzlepšování stavů pacientů s roztroušenou sklerózou
 12. impulzní stimulace je velmi vhodná těsně před manuální fyzioterapií. Doporučujeme především velmi zkušenou a kvalitní fyzioterapeutku p. Schneiderovou - 602 942 715, která má prostory hned naproti (asi 2m od nás).

Přístroj je velmi vhodný na léčbu resp. rehabilitaci při vertebrogenním algickém syndromu, lumboischiatickém syndromu, svalových kontraktůrách, epikondilitidách, tenzní cefalei, ale i při migrenózních záchvatech, odstraňování otoků různých příčin, jakož i rehabilitaci po zlomeninách, poúrazových a pooperačních jizvách a úponových bolestech.

Vyjádření -  MUDr. Šrámek, Chirurgie:

Přístroj byl vyzkoušen u všech nemocných s migrénou. Šlo o pacienty vesměs léta trpících tímto stavem. U všech došlo k ústupu obtíží.

Efekt impulzní stimulace u renálních kolik - léčili jsme touto metodou 8 nemocných celkem 14 krát. Jako vyléčení jsme hodnotili odchod konkremetu nebo úplné odeznění bolesti bez recidívy během hospitalizace.

V léčbě otoků jsme se zaměřili na úrazové stavy s přetětím šlach. Stimulovali jsme 3 pacienty po sutuře šlach s rozsáhlými akrálními otoky opakovaně dvakrát týdně. První stimulace byly bez okamžitého efektu, ale již při druhém sezení byly známky ústupu edému ve všech případech. Jeden nemocný štvrtou stimulací dokončil kůru zcela bez otoků, ostatní dva po třetí stimulaci přestali docházet.

Do skupiny vertebrogenních a dalších periferních bolestivých stavů jsme zahrnuli spíše jednorázové pokusy o ovlivnění bolestí nejrůznějších lokalit. (CC sy., CB sy., interkostální neuralgie, lumbago, parestezie N. mediany). Zmírnění nebo dočasné vymizení bolestí jsme zaznamenali z 11 pokusů 9x. Jeden případ dlouhotrvajících parestézií N. mediani, vzdorující dosvadní medikamentózní léčbě, se nám podařilo ve dvou sezeních odstranit. Jeden případ CC sy. zůstal neovlivněn. Trvalý antalgický efekt u těchto bolestivých stavů, vzniklých často na podkladě chronického mechanického dráždění nervů, si od impulzové stimulace slibovat nemůžeme. Opakovanou stimulací by se však mohli odfiltrovat patologické reflexy, fixované dlouhotrvajícím stavem nervového dráždění, u lehčích degenerativních změn skeletu. To by mohlo vést k omezení chronického užívání analgetik.

Dobrý efekt byl pozorován u entézopatií, konkrétně u tří nemocných s epikondilitídou. Analgézie po stimulaci byla okamžitá, její trvání bylo 1 - 3 dny.