Jdi na obsah Jdi na menu
 

Sušené švestky jako prevence rakoviny tlustého střeva

Sušené švestky mají probiotické vlastnosti, proto udržují vhodnou střevní mikroflóru a tím mohou výrazně snížit riziko rakoviny tlustého střeva.

Probiotikum a prebiotikum

  1. Probiotikum je prospěšná střevní bakterie.
  2. Prebiotikum je látka, obvykle potravina, která podporuje růst prospěšných bakterií.

V trávicím traktu se nevyskytují pouze prospěšné bakterie, ale až 400 různých druhů bakterií. Některé jsou prospěšné, jiné neutrální a další jsou škodlivé.

Důležité je udržování vhodné mikroflóry, v níž by měly převládat především prospěšné bakterie. Jakmile se tato rovnováha naruší, dochází k množení špatných bakterií, které vedou k zánětům.

Součástí jednoho výzkumu byla studie fenolických sloučenin, které se nacházejí ve švestkách. Tato studie zkoumala dopad fenolických sloučenin na myších, které byly rozděleny do 2 skupin.

  • První skupina myší dostávala stravu obsahující sušené švestky.
  • Druhé skupině byla podávána stejná strava, ale bez sušených švestek.

Výsledek:

  1. Myši, které dostávaly stravu obsahující sušené švestky, měly ve střevech větší množství prospěšných a menší množství škodlivých bakterií a zároveň měly ve střevech snížený výskyt abnormálních útvarů. 
  2. Myši bez přidaných sušených švestek měly ve střevech malé množství prospěšných a větší množství škodlivých bakterií a zároveň měly ve střevech zvýšený výskyt abnormálních útvarů.

​​​Závěr výzkumu 

Konzumování sušených švestek pomáhá udržet v tlustém střevě zdravou mikroflóru.