Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dysbakterióza (dysmikrobie)

Častým užíváním léků, kynutého těsta a mléka si způsobíte zamoření zažívacího traktu cizorodými organizmy a to kvasinkami, bakteriemi i plísněmi. Tito parazité pronikají do sliznice střev a živí se její krví. Přitom produkují většinou jedovaté látky, které působí na náš organizmus tak silně, že lékař může jen stěží odlišit symptomy skutečné nemoci od symptomů úděsné a při­tom zcela nepředvídatelné činnosti parazitů ve střevech. V boji s dysbakteriózou je např. účinné léčení česnekem.

Během jednoho, dvou týdnů jíme ráno na lačný žaludek stroužek česneku, pak hodinu před obědem a dvě hodiny po večeři. Příznakem úspěšného léčení bude to, že vás přestane trápit po jídle nadýmání a pálení žáhy. V prů­běhu léčení obzvláště poničené sliznice můžete pociťovat pálení v žaludku a ve střevech. To je v pořádku. Šťáva česneku proniká do obnažených ran, kde ničí parazity. Může vám také silněji začít bít srdce. Česnek jako jediný obsahuje rozpustné germanium. Tento prvek posiluje "pružinový" systém všech našich záklopek a chlopní.

Samotný česnek však nepomůže. Již jsme si řekli, že náš zažívací trakt představuje biochemický reaktor, který přeměňuje potravu na ty chemické formace, které se mohou stát součástí krve a na substance, které budou z organizmu vyloučeny. K tomu je nutno vytvořit prostředí s určitým stupněm kyselosti (pH). Nejlépe se osvědčil jablečný ocet, který podporuje trávení a udržuje optimální režim (pH) v trávicím ústrojí. Socialistický průmysl ve své péči o člověka se ani nenamáhal jablečný ocet vyrábět (a asi ho dodnes budete těžko v obchodech shánět). Přitom je to vynikající zálivka, nebo jak se odborně říká dressing, do salátů i součást jídel, která by mnoho lidí zbavila bolestí žaludku, zácpy, hemeroidů, gastritidy, bolestí kloubů nebo zcela zbytečného a pro játra a ledviny tak zhoubného používání léků, jako jsou amidopirin, analgin, baralgin a další.

Sliznice našeho zažívacího traktu je nejen velice unikátní zařízení produkující enzymy (fermenty), hormony a sekrety (výměšky), ale i účinná "pumpa" se somatickým, výběrovým a antiseptickým systémem. Kolik "úsilí" musejí lidé vynaložit, aby tento důmyslný zázrak přírody vyřadili za nějakých dvacet, třicet let z provozu.

Pro obnovu sekretorických (vylučovacích) a vstřebávacích schopností sliznice zažívacího traktu je dobré používat nálev z ovsa. Ten připravíme následovně: oves promyjeme, vysušíme a semeleme v kávovém mlýnku. Do termosky nasypeme dvě lžíce mletého ovsa a zalijeme půl litrem vařící vody. Můžeme také použít ovesné vločky. Po 3 - 4 hodinách je nálev hotov a používáme ho zejména v následujících případech: u rodiček, které ztratily mnoho krve, po operacích a při rekonvalescenci místo hovězího nebo i slepičího vývaru, které nejen zesláblý, ale i zdravý organizmus tráví 3 Okřát hůře než maso. Ovesným nálevem krmíme i kojence, pokud matka ztratila mléko, při alergiích na léky, chudokrevnosti, cukrovce, snížené kyselosti žaludku, chronických nemocech plic, narušení peristaltiky střev. A jak jsme již hovořili: při obnově sekretonické funkce sliznice ve střevech a v žaludku, regeneraci parenchimotorických tkání, posílení či obnovení přirozené imunity.