Jdi na obsah Jdi na menu
 

 OČISTA KLOUBŮ POMOCÍ BOBKOVÉHO LISTU

Rouzpouští kámen a zatvrdliny, pomáhá při potížích močového měchýře a jater, rozhání otoky a dobře působí při bolestech v kostech, kříži i při bolestech sedacího nervu.

Příprava:

5g bobkového listu dáme do 300ml vody a po dobu 5min vaříme. Pak necháme odstát v termosce. Odvar slijeme a v průběhu dne malými doušky pijeme. Nesmíte odvar vypít najednou, protože by mohlo dojít k silnému zhoršení potíží. Celé to opakujeme

 • 3 dny po sobě
 • 7 dní pauza
 • 3 dny po sobě​ a během prvního roku každé čtvrtletí

​Celkově tedy budeme potřebovat asi 30 gramů bobkového listu. Později provádíme očistu jednou ročně, ale vždy po dokonalé očistě střev. Jinak se staré kaly a jedovaté usazeniny ve střevě rozpustí dříve než soli v kloubech a při dodržování vegetariánské stravy může dojít k alergiím, kopřivce či svědění kůže.

Během procedury se může objevit různě zbarvená moč a časté močení, protože soli se začnou rychle rozpouštět a tím dráždí močový měchýř.

Pečlivě provedená kůra vyplaví z kloubů sůl, zbaví vás mnohaletých bolestí a únavy kloubů. Mnoho pacientů si touto metodou vyléčilo osteochondrózu či infekční polyartritidu a lékaři většinou jen konstatovali: asi došlo k nějaké chybě v diagnóze.

Jiný recept na očistu kloubů doporučuje pít uvedený odvar z bobkového listu (podobné účinky prý má i odvar z listu brusnice) dva týdny nepřetržitě, 3 krát denně asi třetinu sklenice čtvrt hodiny před jídlem.

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že zejména první den očisty kloubů dochází k bouřlivému procesu v celém organizmu. Proto je dobré skončit s pitím odvaru tak kolem 20 hodiny a před spaním si udělat klystýr. I přesto mne v noci probudila bolest v krku a mohutné vylučování hustého, zpočátku nahnědlého hlenu z průdušek a z nosu. Navíc mne bolely zádové svaly, jako bych nosil pytle s cementem.

Tato reakce je vyvolána spojitostí imunitního systému ve střevě s imunitními buňkami v krku a v hlavě. Při silném vylučování solí a dalšího odpadu z těla se na čas sliznice střeva zahltí a tím se aktivizují obranné buňky v mandlích, nosních dutinách i v průduškách. Účinek je stejný jako při nachlazení, pouze s tím rozdílem, že druhý den se cítíte fit. Znovu chci připomenout, že i při této proceduře musíte jíst hlavně ovoce a lehká jídla. Vůbec nejlepší při všech očistných krocích je tzv. alternativní půst, kdy pijete jen ovocné šťávy a vodu, případně urinoterapie, která účinky očisty umocní.

Kromě úlevy v kloubech a páteři má tato léčebná kůra další velice zajímavý vedlejší efekt: výrazné posílení libida a erekce. Vzpomněl jsem si při tom na málo známou příhodu ze života Julia Caesara. Když stárnoucí císař, unavený boji s intrikami, zase jednou zklamal, strhla mu mladá a nenasytná Kleopatra z hlavy vavřínový věnec a hodila mu jej pod nohy se slovy: Spař si to na čaj! Takže účinky vavřínového listu, který my tak nepoeticky nazýváme bobkový, byly známé už ve starém Egyptě.

Když jsem své pocity líčil mamince, pravila, že něco na tom bude, protože ještě náš děda zpíval písničku: Pijte pivo s bobkem, jezte bedrník, nebudete stonat, nebudete mřít! (Bedrník obecný, lat. Pimpinella, z čeledi miříkevitých, roste hlavně na lukách, příbuzný kopru, kmínu a anýzu.)
 

POTÍŽE POHYBOVÉHO APARÁTU

 1. Priessnitz (mokrý vlažný obklad): vyždímaný hadřík překryjeme suchou plenkou, utěrkou.Vylepšíme, když ho namočíme do vody s pár kapkami octa. Octan hlinitý jako všechno dobré, levné a jednoduché, přestali prodávat. Krátkodobě pomůže pytlík s mraženou zeleninou, namražený led v igelitovém sáčku, nebo mražené gelové polštářky z lékárny.
 2. Strouhané syrové brambory: musí se mírně vymačkat, přiložit na bolavé místo přes ně hadřík a plenku, necháme 20 minut. Brambory do sebe natáhnou zánět, otok splaskne a brambory zčernají. Po půl hodině obklad vyměníme.
 3. Tvaroh – obklad, totéž.
 4. Strouhaná jablka, totéž.
 5. Firma Sibiřské zdraví - UYAN NOMO gel obsahující sibiřské byliny, esenciální oleje, glukosamin a chondroitin a Koreň (není běžně v prodeji - můžeme vám dodat my)
 6. Polar gel z obchodu se sportovními potřebami.
 7. Koňská mast zahřívací nebo chladivá, s mentolem nebo se skořicí, koupíte ji ve zdravých výživách. Musíte si vyzkoušet, zda váš sval chce chladit či zahřívat. Je-li oteklý, chlaďte. Namožený bude chtít spíše teplo.
 8. MEDISTIK (RAPID PAIN RELIEF) mast na normální funkci svalů a kloubů, masážní vysouvací tyčinka s metylesalicylátem, parafínem, kafrem, mentolem, s kyselinou olejovou, s eukalyptovým olejem. Vyrábí Natureteq Inc. Canada, k dostání ECC Brno, Vodní 16, 545 241 303
 9. Namožené svaly ponořte do vany s horkou vodou tak teplou, jak jen snesete, a ve vodě vydržte aspoň půl hodiny. Svaly změknou, "ústřel" povolí. Na "ústřel" isc někdy pomůže suché teplo, jindy zase mokré teplo z horké koupele.
 10. Masáž sprchou, střídáme teplou a studenou, proud co nejsilnější.
 11. Elektrická dečka
 12. Zapper. Elektrody na bolavá místa. Nebo destička pod jednou stranou těla a elektrody doprotivky. Osvědčené frekvence mezi 700 a 800 Hz.
 13. Vibrační, masážní i zahřívací přístroje s rukojetí, dají se koupit třeba v Makru, neskutečně rychle rozpouštějí zatvrdliny ve svalech. 
 14. Biolampa: na chronickou bolest v hlubších vrstvách.
 15. Profesionální masáž: z nejhoršího jsme se dostali svépomocí, ale bolest stále zcela neustoupila, nebo je na místě, kam si nedosáhneme. Objednáme se na masáž, fyzioterapii, na baňky, atd…
 16. Obklady s ricinovým olejem
 17. Ortoped a obstřiky dojdou na řadu, až když vše selhalo