Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Recept dr. Walkera - dávka na 1 den:

  1. 900 g grapefruitové šťávy
  2. 250 g pomerančové šťávy
  3. 200 g citrónové šťávy
  4. 2 litry vody z ledu, který si vyrobíte v mrazničce.

Ráno vypijete na lačný žaludek 1 lžíci Glauberovy soli (případně kuchyňské soli) rozpuštěné ve 2 dcl roztáté vody. Nejlepší je pak sauna, ale postačí i teplá koupel nebo sprcha (večer si kromě klystýru připravíte „borovicovou“ lázeň – viz str. 145). To pro lepší pocení.

Každých 30 minut pak pijete 1 dcl směsi ze šťáv (plus 1 dcl vody), dokud nespotřebujeme celé množství.

Kůra trvá tři dny a na každý den si připravíte čerstvou směs. Protože šťáva je nejlepší čerstvá (rychle oxiduje), připravuji si každou hodinu čerstvou dávku z 1 grepu, 1 pomeranče a 1/2 citrónu. To vydá asi na 2 dcl šťávy, které doplním 2 dcl vody.

Na 1 denní dávku - asi 5 až 8 grepů podle velikosti a přibližně stejné množství pomerančů a citrónů. Šťáva z citrusových plodů ředěná vodou (pro lepší vstřebatelnost i chuť) v celkovém množství kolem 4 litrů musí nahradit tekutinu, kterou tělo při očistě vydá. Jinak by došlo k nebezpečnému odvodnění organizmu. Solný roztok, který jsme na začátku kůry vypili, působí na jedovatý, tělesný a lymfatický odpad jako magnet. Přitáhne jej do střev a odstraní stolicí. Celkové množství těchto otravných látek a tělesných jedů může tvořit až 4 litry. Jak už víme, kromě otravy (toxemie) – způsobené převážně zahnívajícími bílkovinami (hlavně masem) v našich střevech, je druhým zabijákem člověka překyselení organizmu. Při zmíněné kůře z něj bude ve třech dnech odstraněno asi 12 litrů lymfy nasycené otravnými látkami a nahrazeno dvanácti litry alkalické šťávy plné enzymů a vitamínů. To prospěje k obnovení zásadité reakce těla a k jeho celkové detoxikaci. Při této kůře se totiž nečistí jenom lymfa, ale tělesný odpad (odumřelé buňky a tkáně) i odpad z potravin odchází všemi vylučovacími kanály, které tvoří plíce, kožní póry, ledviny a střeva.

Nesmíte se vylekat, pokud se během kůry nebo po ní budete cítit slabší. Zejména pokud byl váš organizmus po léta zanášen škodlivinami, může být reakce při očistě dosti výrazná. Abyste ji zmírnili, musíte aktivně pomáhat odvádění škodlivin koupelemi a klystýry (zejména večerní je velice důležitý). Také další dny po kůře byste měli alespoň dopoledne pít ovocné či zeleninové šťávy, jíst zeleninu a ovoce v syrovém stavu a dopřát si nejvýš jednou denně dietní jídlo podle zásad oddělené stravy.