Jdi na obsah Jdi na menu
 

Alpa s hřebíčkem by neměla chybět v domácí lékárničce

Hlavní složkou hřebíčkové silice je sloučenina, který má lokálně anestetické a antiseptické účinkyHřebíček má výrazné desinfekční, místně znecitlivující účinky. Lze ho využít jako účinnou příměs kloktadel, můžeme ho využít v protirevmatických mastech, tlumí bolestivost zubního zánětu, inhalační formě desinfikuje dýchací cesty a léčí průduškové záněty, dokonce v prášku i povzbudivě ovlivňuje činnost srdečního svalu.

Pozor - hřebíček s tmavě hnědou až černou hlavičkou je příliš starý nebo závadný.

Co dokáže hřebíček?

  • Antiseptické a antibakteriální účinky.
  • Dokáže uvolnit dýchací cesty, inhalace a napařování nad hřebíčkem je výborný způsob jak porazit rýmu a zbavit se bakterií z dýchacích cest.
  • Zrychluje metabolismus, dokáže ulevit trávicímu traktu, který očišťuje a zbavuje ho parazitů.
  • Pomáhá  při hubnutí.
  • Přírodní repelent proti komárům, molům, klíšťatům a dalšímu hmyzu.
  • Omlazuje – namočte hřebíček do vody a dejte vařit. Touto směsí si pak potírejte pokožku, je to výborné na obnovení kolagenu.

Jak přírodně vyčistit střeva

Smícháme 2 polévkové lžíce lněných semínek a 1 čajovou lžičku sušeného hřebíčku. Umeleme v mlýnku a ráno si dáme před snídaní 2 lžičky této směsi.
Užíváme tři dny a tři dny přestávka - pokračujeme celkem 3 týdny. Jde o výborný způsob, jak ulevit od zažívacích potíží a zbavit se parazitů v trávicím traktu.

Alpa a hřebíček

Výborné na bolest zubů a proti komárům – stačí alpa-hrebicek.jpgzalít Alpou!

10 až 15 ks hřebíčku zalijte 100 ml Alpy a nechte 2 až 3 týdny louhovat.

Pak si tuto směs aplikujte na bolavé zuby, vyplachujte, případně přímo vtírejte. Pokud potřebujete působit rychle a nemáte výluh v Alpě, rozemelte hřebíček nebo ho rozdrťte a přiložte přímo na bolavé místo.

Během léta si touto směsí potřete zápěstí a tepny na krku a máte klid od komárů.

Doporučená první pomoc na kašel

60 ml Alpy smícháte s 25 ks hřebíčku, zatřesete a necháte vyluhovat 24 hod. Přecedíte a před spaním si dáte jednu kávovou lžičku do úst, kde ji ponecháte co nejdéle a pak vyplivnete. 

Já zakoupila 1 l Alpy a dala do ní 2 sáčky hřebíčku, který jsem v Alpě trvale ponechala. Je to příjemné mazání na namožené svaly, bolavé klouby atd. Asi po půl roce jsme v rodině vyzkoušeli při silném průduškovém kašli pořádný lok a co nejdelší ponechání v ústech. Hned při první aplikaci bylo po kašli. Pak jsme to preventivně vyzkoušeli ještě jednou. Kašel se sice již nevrátil, ale prý je to velmi  drsné....