Jdi na obsah Jdi na menu
 

Bechtěrevova nemoc, alergie, astma a únava

Paní Belušová mě poprosila o referenci k setkáním s ní, tak se, s odstupem několika měsíců, pokusím o referenci.

Od dětství jsem trpěl alergiemi s dechovými, nijak strašnými, projevy. V průběhu mladé dospělosti, ještě na vysoké škole (zdravotnické) se mi tyto potíže zhoršily. Došel jsem až k vyšetřením na imunologii na top pracovišti, k diagnóze astmatu. Postupně se objevily další autoimunitní obtíže.

Bechtěrevova choroba, bolesti zad, které mě omezovaly i v chůzi, natož ve sportu. Často jsem byl nemocný a špatně se léčil. Za chvíli jsem byl skoro zdravý, ale opakovaně se se mnou infekty vlekly i dva měsíce. Míval jsem lehké trávicí obtíže, byl jsem unavený, usínal v tramvaji. Moje dříve nezničitelné tělo začalo být zničené. 

Po konzultaci nejen s osvíceným revmatologem a vlastním rozhodnutím jsem se toto rozhodl řešit změnou režimu - nesnažit se moje nezničitelné tělo zničit, ale ubrat v některých nesmyslných aktivitách. Změnil jsem stravupřístup ke cvičenívíce odpočíval. Pak se obtíže upravily do únosné meze, kdy jsem byl bez léků a fungoval, ale záda mě pořád trápily. Nemocný jsem přece jen pořád býval, únava přes den přetrvávala.

Nějakou náhodou mi jeden pacient (já totižto takhle nemocný léčím lidi) řekl o přístupech řešících parazity atd, předtím jsem o tom neslyšel. Něco jsem si o tématu přečetl, další, pro mě důvěryhodní a nesnadno obalamutitelní lidé mi nezávisle na sobě tvrdili, že "odparazitování" pro ně mělo velký efekt na zdravotní obtíže.

Na jaře 2014 jsem dostal kontakt na paní Belušovou a setkal se s ní. Změřila mě a doporučila kůru. Pro naplánované cesty s rodinou jsem část kůry odsunul na podzim a bral jsem roztok, dále podle doporučení jsem prováděl očisty nosu, dutin, koupele, klystýry a ulevilo se mi.

Na podzim 2014 jsem započal celou kůru i s antihelmetiky.

Byla to dřina... Někdy jsem z toho byl unavený, ale snad i díky té "rozcvičkové" kůře z jara a mé tvrdohlavosti mě režim očisty začal bavit. Nebylo tolik prostoru jíst nesmysly, hned po ránu jsem myslel na své zdraví a kapal Informatika a další produkty.

Na jaře 2015 jsme s paní Belušovou kůru ukončili, s doporučením pokračovat s roztokem a úpravou stravy.

Měl jsem ale pocit, že se stávám myšlenkově závislý na pocitu zdraví spojené s roztokem. Tak ho již neberu. Zůstal jsem jen u každodenní očisty nosu, klystýry asi tak jednou za měsíc a občasné koupele v roztoku.

Nevím, co všechno mi pomohlo, myslím, že k efektu kapek i ten náročný režim, ta symbolika péče o sebe. Každopádně o zádech trochu vím, ale takových lidí je hromada a já zvládám víc, než moji vrstevníci. Jsem při síle, záda mě neomezují. Alergii dechovou nemám, občas mě na jaře ještě trochu svědily oči. Trávicí obtíže, které jsem míval, i když nijak výrazné, také odezněly. V tramvaji už neusínám, to až večer po náročném dni a v tramvaji si čtu. No a nemocný jsem byl naposledy před rokem, tak snad to tak vydrží.

Tak děkuji paní Belušové za pomoc i srdečnou péči a snahu pomoci mi dotáhnout započatou cestu péče o sebe.
Listopad 2015 - M.S.

Komentář IPB

Doporučuji ještě dořešit oči. Pokud se na jaře ještě ozvaly, nebylo to dořešené.