Jdi na obsah Jdi na menu
 

SPECIÁLNÍ  DOTEKOVÁ  TERAPIE

Kdy je tato terapie vhodná:

  • klouby, artritida, šlachy, svaly, křeče, ztuhlé rameno, skolióza, různé vybočení páteře, "houser", křeče spinálních svalů, tenisový loket, vybočené palce, karpální tunel
  • bolesti hlavy, migrény, závratě, problémy s trojklanným nervem, stresy, deprese, psychika
  • tinitus, hučení v uších, nedoslýchavost, problémy s ušima i očima
  • vysoký nebo nízký krevní tlak
  • astma, rozedma plic, bronchitida, senná rýma, alergie
  • bolesti ledvin, infekce močového měchýře, noční pomočování dětí, inkontinence, menstruační potíže
  • neplodnost
  • lymfatické uzliny a cesty, otoky, imunita
  • trávicí potíže, koliky, nevolnosti, žlučníkové i jaterní potíže 
  • ekzémy

Terapie se nesoustředí na uvolňování jednoho svalu, ale pracuje s kompletními segmenty těla a to vede k přímému uvolnění nervových zakončení v kůži, podkoží, svalech i vnitřních orgánů a to s využitím vlastních regeneračních mechanismů těla. Dále odstraňuje bloky na energetické úrovni, působí na uvolnění psychického napětí a harmonizuje tok chi v těle.

Tato terapie není akupresura ani akupunktura. Většina míst, na který se pohyb aplikuje se nachází v těsné blízkosti akupunkturních a akupresurních bodů, povrchově uložených nervových pletení či lymfatických cest. Šetrný impuls v těchto místech vyvolává odezvu receptorů ve svalech, úponech, kůži i podkoží. Z receptorů se signál přenáší drahami do centrální nervové soustavy a prostřednictvím mosynaptických i polysynaptických reflexů se vrací zpět. Řetězovou reakcí se odezva šíří, dochází k lokálním chemickým změnám vnitřního prostředí organismu, k lokálním změnám prokrvení a výživy tkání v důsledku uvolnění spasmů utlačujících elementy cévního i nervového systému. Tím dochází ke kompletnímu zlepšení činnosti celého těla včetně funkcí lymfatického, cévního a nervového systému, uvolnění křečí a snížení bolesti postižených kloubů, svalů, kostí, chrupavek atd.

Výsledkem terapie bývá normalizace funkcí celého těla včetně orgánů. Tato technika ohromila i lékaře všech oborů, kteří ještě dnes přesně nevědí, jak pracuje a proč funguje tak efektivně. Dnes se používá nejen u lidí, ale s velkým úspěchem i u závodních koní a psů.

Bowenovu terapii provádím pod záštitou dipl. zdravotní sestry Ludmily Chytilové, která ji aplikuje od roku 2003. Terapii neprovádím u lidí s rakovinnými nádory, při krvácivých stavech a v těhotenství.

Terapie je bezpečná a zcela nenásilná a v žádném případě nenahrazuje lékařskou péči a léky určené lékařem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář