Jdi na obsah Jdi na menu
 

Cystická fibróza - 8 let

Náš život byl jeden velký stres. Trápení mé dcery bylo dlouhé a její zdravotní stav se rok od roku zhoršoval. Byly dny, kdy jsem si myslela, že je již vážně "konec". 

Paní Belušová, jsem vám tolik, opravdu tolik, vděčná. Vděčná za váš přístup, úsměv, dodávání energie a hlavně jsem vám vděčná za vaši obrovskou obětavost. Během detoxikace jste byla neustále na přijmu. Kdykoliv nastal problém, okamžitě jste reagovala.

A jak jsem se k vám dostala? Už se mi nelíbilo chování našeho pediatra. Stále jen antibiotika a prý, že se s tím musím smířit. Ale jak se s něčím takovým matka může smířit? Moje kamarádka má v práci kolegyni, které jste moc pomohla a tak jednou, po bezesné noci, kdy se má dcera opět dusila dávivým kašlem, mi o ní řekla. Nakonec jsem se s tou kolegyní sešla a dozvěděla jsem se o vašem způsobu detoxikace. Mrkla jsem ještě na internet a nakonec jsem vám zavolala.

Domluvily jsme si schůzku a já cítila obrovskou naději. Naměřila jste nám plasmodia, lamblie, améby, filárie, borrelie, chlamydie, roupy, škrkavky, toxoplasmu a další a další. Na výsledky jste nám rozepsala detoxikační postup včetně roztoku, ve kterém se dcera koupala, inhalovala a který bez potíží i užívala. K tomu jste přidala ještě informatika. S paní učitelkou jsem se dohodla (ona sama roztok užívá, vlastně ona byla první, která mi o této detoxikaci říkala), že jakmile nastane problém, tak mi hned zavolá a pro dceru si přijdu. Výhodou bylo, že pracuji z domu jako účetní, tak nebyly žádné překážky. 

Začátky byly hrozné. Mnohokrát jsem vám v noci volala, že máme horečky, dávivý kašel, šílené průjmy a tak jste dle reakcí stále upravovala postup. Léky jsme různě půlily, dělaly od nich pauzy, aby dcera nabrala síly a opět jsme se k nim zase vracely. Roztok a informatika jsme užívaly neustále.

Uplynul rok detoxikace a stav mé dcery se stále zlepšoval. Asi 2 měsíce jsme měly úplný klid. Když přišlo jaro, dcera dostala kašel, který byl ale již jiný, takový "normální", jako když je dítě běžně nachlazené a zahleněné. Krásně vykašlávala a i s kašlem mohla spát.

Provedly jsme další měření a rezistentních prvoků jste již moc nenašla. V této době jste již viděla jako problém hlavně plasmodia. Řekla jste mi na rovinu, že lék na plasmodia tak malým dětem nedáváte, ale že jste měla jednoho chlapce - 7 let s diagnózou Ciliární dyskineze, který je také po čtvrtičkách nakonec užíval. Probraly jsme rizika a nakonec jsme se dohodly, že do nich také po čtvrtkách půjdeme. Čtvrtku ráno, čtvrtku večer a k tomu další informatika. Opět nastaly horečky a ze strachu, co bude dál, jsem nespala. Ustály jsme to! Ještě pár léků na vlasovce, další informatika a naše rozloučení bylo krásné.

Paní Belušová, děkuji! Jste úžasná. Děkuji vám za vše, co jste pro nás udělala. Trvalo to 16 měsíců. Všechny testy i RTG jsou naprosto v pořádku a náš pediatr nechápe, jak jsme to dokázaly. Nakonec došel k názoru, že prý mohla být diagnóza i špatně určená. To víte, říkat mu nebudu, jak jsme to dokázali. 

J.P. z Prahy