Jdi na obsah Jdi na menu
 

Derivační koupele

Jednoduchý detox nejen na zdravé a rychlé hubnutí

Pro vyplavování škodlivin z těla přirozenou cestou a zároveň vyřešíte problémy s pletí i některé bolesti.

Jak koupel provádět

Jedná se o mytí pohlaví studenou vodou z nádoby, kdy je třeba být v teplé místnosti nebo zbytek těla dobře oblečený, abyste nenastydli. Voda má být studená, ale ne ledová. Houbičku nebo hadřík mějte vyhrazenou jen pro tento účel. Protože má být v teple i ruka, kterou se oplachujete, je vhodné na mytí použít vařečku a kousek látky, ponožku či bavlněnou houbičku natočenou na vařečce, aby se neochlazovala i ruka. Oplachování provádíte ve směru zepředu dozadu.

Jak dlouho detoxikační koupel provádět

  • S hmotností méně než 70 kg - 10 minut na jednu lázeň
  • S hmotností nad 70 kg - 15 minut, maximální doba je 20 minut denně

Derivační koupel děláme několik týdnů jednou denně. Při velké zátěži nebo když spěcháte na výsledek dvakrát denně.

Kdy začnete ztrácet váhu či celulitidu

Koncem druhého týdne, někdy až po dvou měsících. Když vám hubnutí dlouho trvá, máte však jistotu, že během pravidelných koupelí nepřiberete. Kdo řeší celulitidu, trvá to delší dobu než změkne a začne odcházet.

Kdy následná udržovací detoxikační koupel

Třikrát do týdne postačí, důležitá je pravidelnost. Koupel provozujte v přibližně stejný čas. Dvakrát týdně je minimum.

Kdy koupel dělat

Ukončit koupel 30 min před jídlem nebo začít 2 hodiny po jídle. Neprovádějte koupel ani během menstruace, kdy je lepší teplotu v této době nenarušovat.

Jak koupel působí

Pohlaví způsobuje, že uvolňuje přebytečné látky, které tělo nedokázalo zpracovat a tím se dostanou zpět do vylučovacích orgánů, kde jsou vyloučeny hlavně stolicí (ta je během aplikace koupele častější než obvykle).

Koupele pomáhají zhubnout jen těm, kdo je opravdu silný, a přibrat jen těm, kdo je opravdu hubený.

Účinky koupele

Lázeň působí jako regulátor váhy bez zmenšování a ochabování svalové hmoty. Svalový tonus se naopak zvýší. I štíhlí lidé, kteří nepotřebují hubnout, mají v těle přebytek nepotřebného. Derivační koupel působí jako harmonizátor organismu, navozuje pohodu (čehož důsledkem je snížení chutí na sladké) a zbavuje organismus stresu.

Derivační koupel má výborné výsledky při odstraňování přebytků z těla, proto bychom ji měli zařadit do běžné péče o své tělo, jako je např. čištění zubů.

Kdy provádět koupele denně

Když máte pocit, že jste příliš silní, že z nedostatku vůle jíte příliš málo nebo hodně, jste psychicky na dně a blížíte se k depresi. Přestože nejde o léčení, pomáhá tato koupel hlavně zbavování se toxinů, ale i při akné, ekzémech, bradavicích, vráskách či astmatu. Bílé vlasy získají svou původní barvu.

Další informace v knize - UZDRAVUJÍCÍ SÍLA VODY