Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Dr. Hagiwara

Japonský lékař - otec zelené šťávy, farmaceut a odborník20180301_194147-0-.jpg na zelenou výživu je v oboru zelených travin světově uznávanou autoritou.

Díky vlastním zdravotním potížím prozkoumal a otestoval 200 zelených (chlorofyl obsahujících) rostlin. Rostliny lisoval a pracoval s jejich šťávami. Testy jej zavedly k travinám, z nichž nejoptimálnější svou komplexností byly listy mladého ječmene. Výsledkem jeho mnohaletého úsilí byl extrakt ječmene v prášku, který nazval Green Magma. Za svou práci byl během života několikrát oceněn prestižními cenami japonské a brazilské vlády.

KAMUT nejen na chudokrevnost

Hemoglobin přenáší kyslík krví z plic do všech tkání těla a zároveň odstraňuje z těla oxid uhličitý. Svou strukturou je podobný chlorofylu a to je důvod, proč KAMUT, bohatý na zelené rostlinné barvivo i další látky nutné pro krvetvorbu, může chudokreným lidem přinášet výraznou úlevu = potvrzeno výzkumy.

KAMUT a játra

Kdo nečistí játra a střeva = nedělá nic. V momentě, kdy je narušena funkce jater (infekce, toxiny atd.) se tělo dostává do vážných problémů. Na očistu střev je vhodné přidat PYRENOIDOSU

Dr. Ann Wigmore

Ann Wigmoreová, když ji byla diagnostikována rakovina tlustého střeva, nechtěla podstoupit operaci, ozařování ani chemoterapie, které by stejně nikam nevedly. Vzpomněla si na svoji babičku léčitelku bylinkářku. Ann začala jíst mladé rostlinky, které nakonec vyléčily nejen ji, ale mnoho dalších nemocných lidí. Na základě poznatků, které sama prožila, založila ozdravný institut v Bostonu, kde jsou klientům podávány RAW potraviny, rostlinné nápoje a hlavně nápoje z mladých TRAVIN.

Dr. Wigmoreová tvrdí, že 0,5 kg nápoje z mladých TRAVIN má stejnou výživovou hodnotu jako 10,5 kg čerstvé zeleniny.

KONTRAINDIKACE

Vše potřebné probereme při osobní konzultaci

776 791 964

​Při pravidelném užívání Mladých TRAVIN ROYAL NATURE minimálně 2x denně je velkou výhodou, že již nepotřebujete žádné jiné potravinové doplňky a další zeleninu či ovoce již můžete jíst jen pro chuť.20180227_163316--1-.jpg