Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

EFT

Emotional Freedom Techniques nebo-li Technika emoční svobody

 

EFT uznává, že příčinou všech negativních emocí a různých potíží je porucha v tělesném energetickém systému.

EFT spadá do energetické psychologie. Autorem je Gary Craig, který navázal na práci psychologa Dr. Rogera Callahana.

Při základním postupu se působí lehkým poklepáváním na několik akupunkturních bodů v obličeji, horní polovině trupu, na ruce a někdy i v oblasti kotníků.

Naším tělem probíhají energetické dráhy (meridiány) a pokud je zablokujeme negativní emocí, narušíme tím tak tok energie v tle a tím ztrácíme schopnosti samo-léčení. Postupně přicházejí úzkosti, strachy, bolesti a nakonec i nemoci.

EFT pomůže trvalé blokády odstranit a tím se obnoví energetický systém v těle a dostaví se harmonie s pocitem radosti ze života.

Metoda EFT je nebolestivá a nemá žádné vedlejší účinky.

 

EFT může pomoci například při:

  • chronické potíže a fyzické bolesti
  • deprese, traumata, stresy, únava, úzkosti, smutek ze ztráty blízkého člověka, fóbie, paniky, nespavost, tréma a další psychické potíže
  • závislosti
  • nadváha a poruchy příjmu potravy
  • nízké sebevědomí
  • a další

slunce.jpg

Všichni toužíme žít v lásce, být šťastní, zdraví, úspěšní a všichni se o to snažíme.

Ale proč tomu tak není? 

Proč máme své sny a nedaří se nám je splnit? 

Většinou jsou důvodem naše emoce a nízké sebevědomí, což má velký vliv na našem rozhodování, jednání a vůbec na našem bytí....

Často jsme bohužel  natolik ovlivněni minulostí, že neustále opakujeme stejné chyby a zůstáváme tak zaseknuti v určitém životním vzorci,  který je však třeba vyřešit, pokud se člověk chce dostat do stavu rovnováhy a pokud chce člověk dosáhnout toho, co si přeje.

 To, co jsme, je výsledkem našich myšlenek.

Utrpení nezpůsobují naše myšlenky, ale lpění na našich myšlenkách. Namísto, abychom se snažili pochopit původní příčinu, snažíme se změnit svůj stresující pocit rozhlížením se kolem sebe. Pokoušíme se změnit někoho jiného vedle sebe nebo tíhneme k jídlu, sebelitování, stěžování, kritizování, chatování, kouření, alkoholu atd., abychom našli alespoň dočasný klid a iluzi kontroly.

Kdo jsem?

Jsem to, co si myslím, že jsem!

A jediná omezení jsou ta, která si sám vytvořím.eft-body.jpg

Vaše utrpení a pocity nezdaru nezpůsobuje ten či onen problém, ale to, co si vy o tom problému myslíte.  Váš život je vždycky výsledkem vašich myšlenek a to včetně i té myšlenky, že se vám nedaří a že nedostanete to, co chcete.

Nejde vám to změnit? Je vaše situace stále stejná, nemůžete se pohnout z místa a nevíte, jak to změnit? Ráda vám pomohu....

Tato metoda nenahrazuje lékařskou péči a léky určené lékařem.