Jdi na obsah Jdi na menu
 

Magické desatero

1.) Nikdy se nedívat do minulosti, nevyvolávat myšlením, slovy ani činy vzpomínky na minulost (ať špatné nebo dobré). To znamená reflektovat co se stalo, ale nedívat se do minulosti. Nedělat závěry o své minulosti, nelpět na minulosti, nežít v minulosti, nekupit své úspěchy či neúspěchy...

2.) Nemluvit před lidmi (ať jsou dobří nebo špatní, přátelé či nepřátelé) o své minulosti nebo dělat nějaké závěry. 

3.) Žárlivost v materiálním nebo duševním smyslu, závist, výčitky, pomluvy, zlomyslnost, svéhlavost, nadržování, pocity méněcennosti, vztahovačnost, choulostivost, přecitlivělost, uraženost a další vlastnosti vody by měly být zcela vyhubeny.

4.) Brát každého člověka takového, jaký je, ať je příjemný nebo nepříjemný, činí dobro nebo zlo, mluví pravdu nebo lže. Nemáme právo jej myšlenkami, slovy nebo činy odsuzovat. Můžeme mu to však dát přímo najevo.

5.) Neignorovat nikoho ať se nám líbí nebo ne, ať je dobrý nebo špatný, v každém vidět planoucí jiskru! Nepřemlouvat nikoho přímo ani nepřímo. Když o někom nemůžeme říci něco dobrého, raději mlčme.

6.) Necítit se v ústraní, méněcenný. Výraz obličeje je zrcadlem naší duše. Čím více je naše duše zahořklá, tím více se budeme cítit odstrčeni! 

7.) Snažit se být sympatický, usmívat se při mluvení, být při mluvení přátelský, zdvořilý a usměvavý ať máme před sebou sympatickou či nesympatickou osobu. Pokud mi někdo o někom řekne něco špatného, myslet na dobrou stránku člověka a špatné nebrat na vědomí. Nevypravovat někomu o svém dobrém nebo špatném osudu, neočekávat útěchu a politování a nedat najevo, že se mi dařilo hůře a mé zkoušky byly těžké. Pomlčet o tom, i když někdo by si to přál říci. Politováníhodné a utěšované osoby nejsou zralé pro magii.

8.) Být absolutně pánem svých emocí, ani radost či žal se nás nesmí dotknout vnitřně ani zevně. Zadostiučinění, žal, bolest – vše musí být lhostejné a samozřejmé. Mág dělá chyby a vidí je, ale neprosí o omluvu, prominutí a kajícnost, nepláče, netruchlí. O svých chybách ví, ale nevrší je na sebe.

9.) Mág se nemá úmyslně stranit lidí a vyhýbat se kontaktu s nimi. Pokud se s někým setká, chová se přátelsky.

10.) Být si vědom své cesty. S lidmi, kteří mluví o duchovních záležitostech, hovořit přátelsky, vyjít jim vstříc, ale neprozradit tajnosti. O svých úspěších, zkouškách, úlohách s nikým nemluvit, nedat nic najevo

Tady a teď