Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Hořčík chybí prakticky každému od 40 let

Hořčík je jeden z nejdůležitějších prvků v lidském těle a jeho nedostatek zhoršuje průběh téměř každé nemoci.

Většina z nás si myslí, že když se například lámou kosti, že máme nedostatek vápníku. Ve skutečnosti se však kosti lámou proto, že nejsou dostatečně pružné a to s obsahem vápníku vůbec nesouvisí, protože to zajišťuje hořčík. Problém je především ve špatném hospodaření těla s vápníkem. Anorganický vápník se v těle usazuje a škodí, zatímco hořčík zajistí koloidní vápník a ještě dokáže ten anorganický rozpustit a vytěsní do krve. „Špatný“ sedimentovaný vápník způsobuje křečové žíly, srdeční potíže, zvápnění srdečních chlopní, hemeroidy atd.

Hořčíkem na usazeniny

Když se tělu dodá hořčík, začnou se letité usazeniny vápníku v organismu rozpouštět. Nedostatek hořčíku je již v dnešní době nemožné získat z potravin. Proto je dobré ho dodat i uměle.horcik.jpg

1.) Elem Vitals je čistě přírodní a unikátní zdroj hořčíku. I když vám mohu poradit, jak ho získat levněji, přesto se vám na rychlé dodání hořčíku do těla prodraží. Spíše ho doporučuji k preventivnímu užívání a udržení hořčíku v těle. 

2.) Magnesium lactici (opět se prodraží) a užíváte podle návodu. Dávky postupně denně navyšujete tak dlouho, až se dostaví průjem. Ten den přestanete tablety brát a následující den se vrátíte na nejbližší dávku, kterou organismu akceptoval.

Pro lidi s velkým deficitem, což jsou lidi s depresemi a lehce podléhající stresu atd., bývá přijatelná dávka asi 1 až 1,5 g hořčíku denně. Jeho hladina se pak srovná během 2 až 3 měsíců a lidi často zaznamenají až euforické stavy

3.) Běžně dostupný hořčík v lékárně ve formě tablet - obsahuje v 500 mg pouze 51 mg hořčíku, tedy 10%. Dostat se tedy na denní doporučenou dávku se hodně prodraží. 

4.) Nejlacinější a nejlepší je sůl chlorid hořečnatý ve farmaceutické kvalitě, kde je pouze účinná látka. Začíná se užívat půl moka lžičky rozpuštěné ve 2 dcl vody 2x denně. Dávka se postupně zvyšuje až do fáze, kdy se dostaví průjem. V tu chvíli se vrátíme na předchozí dávku. 

Kde koupit chlorid hořečnatý (hořčík)? 

 www.fichema.cz, kde si objednáte

Chlorid hořečnatý, hexahydrát, pharma

Kupujte pouze označený pharma!!!

Předávkovat se hořčíkem nedá, protože jeho nadbytek tělo vyloučí průjmem. Tehdy je potřeba dodávku hořčíku ihned přibrzdit. Pozor - průjem však nemusí být známkou dostatečného množství hořčíku v těle. 

Při dlouhodobých a vysokých dávkách by však mohlo dojít k narušení rovnováhy s vápníkem a fosforem. Proto je vhodné na jeden díl hořčíku užívat 2 díly vápníku. Správný poměr je tedy potřeba hlídat.

Dostatečnou dodávkou hořčíku mnohdy vyřešíte i deprese a syndrom vyhoření, protože dojde k naprostému restartu a získání energie. Postupně pak můžete vyřadit všechna psychofarmaka. Hořčík se vstřebává i přes kůži: 

Rychlé dodání hořčíku = užívat hořčík orálně + koupele 

Proč trpíme nedostatkem hořčíku

Pravděpodobně hlavní příčinou je STRES. Proto většinou sangvinik nebo flegmatik netrpí řídnutím kostí a ledvinovými kameny. Jedna z dalších příčin je alkohol. Např. pivo sice hořčík obsahuje, ale jednou tolik ho vyplaví z těla ven. 

Potíže při nedostatku hořčíku v těle 

Nespavost, závratě, podrážděnost, deprese, přecitlivělost na stresy a změny počasí, snížená schopnost soustředění, zapomínání, stav bez energie, cukání víčka, mlha před očima, divoké sny, bolesti hlavy a migrény, nadměrné pocení, mravenčení, problémy s klouby, osteoporóza, svalové křeče, časté močení, bolestivá menstruace a přecitlivělost v období kolem menstruace, negativně přispívá k potížím v těhotenství, sklonu k potratům, časté průjmy, špatná zubní sklovina, zvracení, cukrovka, zvýšená hladina cholesterolu, zvýšená možnost výskytu žlučových kamenů, špatné trávení, špatný stav vlasů a nehtů, demineralizace kostí, bušení srdce, poruchy srdce, tlaku i krevního oběhu, špatná funkce štítné žlázy, alergie, astma atd.

 MUDr. Zdeněk Zadák, CSc. - Život bez hořčíku? Nemožné