Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Silné antibiotikum - česneková tinktura

Prevence nejen proti nachlazení a virózám

Potřebujete:

  • 200ml vodky 40%
  • Větší stroužek českého česneku
  • Čili paprička
  • Lžička cukru

V lékárně si zakoupíte lékovky s kapátkem. Kdo užívá informatika = Joalis, důkladně lahvičky i kapátka vypláchněte a můžete je použít.

​Tinktura je silně antibakteriální i antivirová a nedráždí trávicí ústrojí jako při konzumaci čerstvého česneku.

Alicin se začíná uvolňovat, jakmile se při krájení naruší česnek, proto pracujte rychle a použijte pouze keramický nebo plastový nůž (s kovovým dojde k oxidaci). 

Do sklenice by se, dle starého receptu, měl česnek dostat až při 14 minutě od počátku krájení, protože během této doby se uvolní velké množství alicinu

Postup:

  1. Česnek rychle nakrájíte na tenké plátky
  2. Z čili papričky odstraňte jadérka a nakrájejte na menší kousky
  3. Do středně velké zavařovačky s vodkou vložte nejprve česnek a přidejte kousky papričky. Pak přisypejte asi 3 gramy cukru (necelá malá lžička)
  4. Směs důkladně protřepejte
  5. Dále směs nechejte ve tmě louhovat 4 dny při teplotě 18 - 20° C a 2x denně směsí protřepejte. Pokud nevíte kam ji umístit, mohl by tomu odpovídat spodní kuchyňský šuplík v lince, který je dál od topení a sporáku. 

Nakonec tinkturu přelijete do lékovek s kapátkem. 

Užívání:

Do malé sklenice vody kápnete 2 kapky česnekové tinktury a užíváte 2x denně na lačný žaludek. Po 5 dnech postupně přidáte o 2 kapky víc až do množství 16 až 20 kapek. Sledujte reakce těla a dle toho dávky ponechávejte nebo snižujte.

Říkávalo se, že česnek louhovaný 21 dní nebo po 4 měsících tinktura může i likvidovat rakovinové buňky.