Jdi na obsah Jdi na menu
 

LEPEK ANO ČI NE?

        ► Zmutovaná pšenice        ???          Lepek - podvod a byznys       

Myslím, že je to věc názoru. Jednou jsou výzkumy, jak jsou jogurty zdravé a pak zase nejsou. Káva je výborný antioxidant a pak zase není a takhle můžeme pokračovat pěkně dlouho...

Je pravda, že například celiakie je věcí střevních prvoků a jakmile je člověk z těla vyčistí, tak si klidně může vzít cokoliv s lepkem a nic se neděje. Po likvidaci prvoků celiakie končí přestože lékaři tvrdí, že je neléčitelná. Nejkratší řešení celiakie jsem s klientkou měla 10 dní, ale běžně  to trvá mnohem déle. 

Jenže, jak je možné, že když mnoho mých klientů omezí potraviny z mouky, že se najednou cítí svěže, lehce a jsou plní energie?

Nejsem zastáncem diet, ale ani každodenního pojídaní rohlíků, knedlíků či těstovin.

Každý člověk je jiný a každý potřebuje něco jiného. Rozhodne-li se člověk pro vegetariánskou stravu, přestože miluje maso, je to (dle mého názoru), naprosto nesmyslné rozhodnutí. Zakážu-li si maso, i když mám na něj chuť, není vegetariánská strava pro mne vhodná, protože mě bude psychicky ničit. Proč se ale nerozhodnout pro kompromis? Vegetariánská strava a například 1x až 2x týdně maso? Takové množství neuškodí, když na to má moje tělo i mysl chuť.

Můj názor je ten, že to, co je škodlivé ale i zdravé, bychom měli vždy s jistou mírou - nic nepřehánět a hlavně naslouchat svému tělu. Mělo by nás to těšit....

Pokud jsme však na něčem závislí, to je už jiný problém....

Myslím, že stačí poslouchat obyčejný selský rozum a pokud jsme se rozhodli pro něco, co nás trápí, měli bychom své rozhodnutí přehodnotit.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář