Jdi na obsah Jdi na menu
 

TIBETSKÁ  KEFÍROVÁ  HOUBA

Příprava 24 hodin

 Suroviny a pomůcky:

  • na 1 polévkovou lžíci tibetské houbičky
  • 1/4 l mléka
  • větší plastová nebo zavařovací sklenice
  • plastový cedník
  • plastová lžíce na promíchávání 

Postup přípravy kefíru

1 polévkovou lžíci kefírové houbičky dáme do nádoby a zalijeme 1/4 litrem studeného mléka. Sklenici buď necháme otevřenou nebo ji přikryjeme papírovým ubrouskem. Po 24 hodinách, v pokojové teplotě, vzniklou směs plastovou lžící promícháme a přecedíme. Houbičky propláchneme (nemusíme každý den) a vložíme je zpět do sklenice a opět zalijeme mlékem. Pokud nemáte rádi přírodní kefír, ochutíte medem nebo marmeládou. 

Tento postup opakujeme každý den.

Houbičky asi za 14 dní nabudou, proto musíme dát mléka o dávku na víc, jinak je kefír hodně kyselý nebo můžeme jednu dávku někomu věnovat.

Jedete na dovolenou nebo nestíháte konzumovat?

  1. houbičky zalijete mlékem a dáte do ledničky. V chladu se proces zpomalí až na 2 dny
  2. houbičky propláchnete studenou vodou, studenou vodou je také trochu zalijte a necháte 3 až 4 dny v ledničce
  3. houbičky propláchnete studenou vodou, vložíte do misky s vodou a dáte do lednice na 2 až 3 hodiny. Vychlazené houbičky vložíte do sáčku s malým množstvím studené vody a vložíte do mrazáku. Takto připravené je můžete skladovat až 2 měsíce. Rozmrazovat však musíte pomalu v pokojové teplotě. Někdy se stane, že první příprava po zamražení není dobrá, další přípravou si již ale opět vyrobíte živý a chutný kefír.

​Jak často kefír pít?

Nejlépe denně a to v takovém množství, jaké ve vám to příjemné. Někdo kefír pije před každým jídlem, někdo jiný zase sklenku ráno a sklenku před spaním. Pokud ho pijete před spaním, je pak vhodné si vyčistit ústní dutinu, protože některé bakterie v kefíru se kamarádí se zubními kazy.

Jednou za čas můžete na pár dní udělat přestávku..

Pokud s kefírem začínáte, nejdříve popíjejte menší množství, aby si tělo postupně zvykalo na neznámé bakterie a kvasinky. V opačném případě může někdy nastat průjem nebo bolení břicha, které ale po krátké době mizí. Další počáteční detoxikační reakce organismu může být, když kefír v trávicím traktu nastartuje proces zbavování jedů přes kůži. Pak se může objevit ošklivá vyrážka. Pokud ale pár dní vydržíte kefír i nadále konzumovat, časem i tyto potíže zmizí. Čím více kefíru pijete, tím se sice bouřlivěji, ale za to rychleji, detoxikačních projevů zbavíte.

Kefír se můžete nejenom popíjet, ale můžete s ním zevně potírat různé vyrážky a ekzémy.

Tento kefír příznivě působí na organismus, dodává energii, stimuluje imunitní systém, hojí záněty, reguluje krevní tlak a mnoho dalšího.