Jdi na obsah Jdi na menu
 

Před několika lety se na kongresu parazitologové  dohadovali, že tu schistosomy nejsou.  Existuje opravdu Schistosoma regenti, krevnička ptačí, přenos ptáky, vývoj přes plže, vyskytuje se i v mírném pásmu. I proto nedoporučujeme koupání v rybnících. Ve vodě také můžete chytit strunovce a prvoky. 

KOUPALIŠTĚ  MICHAL  BOJUJE  S  LARVAMI  ČERVŮkoupaliste-michal.jpg

Lidé se rozčilují kvůli úpornému svědění kůže

Puchýře, silné svědění a zarudlé skvrny na pokožce - s tím mají potíže návštěvníci tohoto koupaliště na Sokolovsku. Můžou za to ► Cerkárie, larvy červů motolice. Vedení koupaliště přišlo však s vysvětlením, že voda je u nich prý až moc čistá (což je samozřejmě nesmysl).

Na kvalitě koupání na Sokolovsku se zle odrazilo teplo a bezvětří. Koupaliště Michal tam nyní bojuje s cerkáriemi.

Na Facebooku - Koupaliště Michal uvádí:

Tak bohužel musíme přiznat, že se nám přihlásili během posledních 3 hodin jedinci s příznaky cerkariové dermatitidy. Jedna se zatím o ojedinělé případy, přesto tuto nepříjemnost pro jistotu zveřejňujeme. A přestože nám KHS dala výborné hodnocení vody (i tady vidíme, že na laboratorní testy se nemůžeme spolehnout), i nadále ponecháme zveřejněné riziko ► cerkariové dermatitidy. Žádáme každého, u kterého se příznaky těchto problémů ukáží, aby nás v zájmu všech návštěvníků informovali. Děkujeme!."

Na Facebooku - komentáře návštěvníků tohoto koupaliště:

N.K. - "Byla jsem se tam koupat minulé léto a dopadla jsem stejně. Tak už tam prostě nejdu".

P.H. - "Jo, pěkné, ale jen na fotkách, ještě lepší jsou ty záněty a vyrážky, co jsem teď sdílela na b a též na ně trpím z těchto špainavejch vod, ještě lepší, že si to koupalište zaplatíte a večer už vás vezou. Já to měla aspoň zadara na Jesenici v Chebu".

P.T. - "Tak to já ani nedošel do auta a začal mě svědit celej člověk a svědí to zatím celej den".

H.T. - "Tak bohužel, dnes jsme koupaliště navštívili a děti odešly domů s vyrážkou. Drbou se ještě teď i po vykoupání".

P.H. - "Jezdíváme na MIchala každé léto, ale cerkárie nás napadly poprvé. Již od rána se drbeme. Svědící bolest se utlumila na hodinu s tím, že nám zůstaly červený vleky a teď nám naskákaly další pupínky s tím, že tu máme pomalu se ségrou závody v drbání".

M.Z. - "Neutále to svědí, máme tu závody s drbáním".

K.B. - Dobrý den, tak včera jsme navštívili koupaliště Michal a dnes ráno se oba mí synové probudili s velkýma pupencema na těle. Starší to má po celém těle, mladší dvouletý od kotníků po kolínky. Aby se to nepletlo, tak mě už vyrážka začíná také. Je to svědivé a nepříjemné. Můj starší syn to měl poprvé, když koupaliště zavřeli, byl jeden z těch, kteří měli tuto vyrážku z vody. Dostal genciánu na pomazání a zinek proti svědění. Pomohlo mu to a byl klid. Když už jsme si mysleli, že voda bude ok, tak se opět osypal.

J.L. - "Tak bohužel, po včerejší návštěvě koupaliště, máme, já i syn, svědivé pupence".

P.H. - "Tak asi takhle nám to zarudlo dneska. Fakt je to hnus. Svědí, bolí, rudně, otýká. Mažeme mastmi, bereme prášky na alergii, chladili jsme....uvidíme další dny".

vyrazka.jpg

Voda je až moc čistá, tvrdí provozovatelé koupaliště

"Odhadem z dostupných reakcí bylo takto postiženo kolem 5% návštěvníků. Na první pohled malé číslo, avšak ty problémy jsou výrazně nepříjemné a velmi nás to mrzí," uvedli provozovatelé koupaliště na jeho profilu na sociální síti fb.

Koupání na Sokolovsku je na vlastní nebezpečí. Návštěvníci mají vstup do areálu jen za parkovné a dostali doporučení používat speciální opalovací mléka.

Momentálně neexistuje žádný způsob, jak se cerkárií rychle a spolehlivě zbavit. Vedení koupaliště tvrdí: "Kdyby voda byla špinavá, nebyli by v ní plži a nebyly by cerkárie. Na druhou stranu by zde byly sinice, které mohou, na rozdíl od cerkarií, zdraví poznamenat nadosmrti," dodávají.

 Koupaliště Michal - bojuje