Jdi na obsah Jdi na menu
 

 LÁZNĚ Bük Fürdo MAĎARSKO ISO EN 1400

Použití - pohybový aparát, ekzemy, lupénka, gynekologické potíže, křeče, otoky, záněty, zarůstající či vysoké nehty, mykozy, plísně nehtů, tvrdá kůže, kuří oka, bradavice… atd.

Lázeňské zboží je vyrobeno z léčivých vod a v Maďarsku je zakoupíte pouze v lázeňských domech a lékárnách. Léčivé vody (ISO 14001) v Bük jsou ze stamiliony let starého moře Pannon z hloubky vrtů 1,5 km obsahujíí  mimořádné množství minerálů a stopových prvků včetně alkalických hydrokarbonátů, vápníku, hořčíku a fluoru.Chlorid sodný je  účinný při zmírňování zánětů, vápník a fluor při metabolismu kostí, hořčík má  vliv na činnost svalů a oxid uhličitý obnovuje krevní oběh. Přípravky jsou na vnější použití Nepoužívejte na sliznice a otevřené rány. Zamezte kontaktu s očima a ústy. Soli pro děti je nutná  slabší koncentrace .Vyzkoušet  reakci nálevu na předloktí dítěte

 prohlédněte video z TV o lázeňské kosmetice

bohdalka-300x225.jpg

KOUPELOVÁ SŮL (i děti a kojící ženy) 500 g nebo 2,5 kg

Nemocní se srdcem jen 15 - 20min, nedávat horkou vodu!!

Indikace - bolesti pohybového aparátu, uvolnění žilních kapilár a napětí kůže, posílení srdečního svalu, osteoporoza, atopické ekzemy, lupenka, karpály, tenisový loket, urolog a gynekol. potíže, opotřebení chrupavek, řídnutí kostí, revma, lupénka, výhřez ploténky, Bechtěrevova nemoc, zažívací potíže, křeče, otoky. Poúrazová rehabilitace, fyzické vypětí. Sůl snižuje obsah chlóru a rozpouští vodní kámen - vhodná do vířivek. Obsahuje čisté rostlinné oleje, koncentrát minerální soli, esenciální stopové prvky. Miminka - slabší koncentraci!!! I pro gravidní a kojící ženy.

Použití - 1 až 2 polévkové lžíce rozpustit ve vaně 37°C teplé vodě, (můžete +olejíček), 15-30 minut lázeň či obklad. Kombinace s masážním krémem, tělovým mlékem, olejíčkem levandule a šalvěj. Nemocní se srdcem koupel do 20 minut nedávat horkou vodu. Při zánětech kloubů a křečových žílách rovněž nedávat horkou vodu.

Nálev na polití ve sprše 1 žička na 2l vody - polít tělo, osušit, pak použít krém na bolesti (víckrát po sobě namazat).

SŮL NA NOHY 500 g nebo 5 kg

Indikace - ztvrdlá kůže, plísně nehtů, mykózy, ostruhy, praskliny kůže na patách - diabetici, zarůstající nehty, bradavice, kuří oka. Lze použít na inhalace - rýma, ucpané dutiny. Na bolesti, křeče, otoky účinky stejné s koupelovou solí.

Použití - 1 lžíce rozpustit v 5 l   37°C teplé vody (můžete+olejíček), 15-30minut lázeň či obklad. Na inhalace 1/2lžičky do vody, vařit, pak odstavit, inhalovat. Po lázni nohou lze natřít nohy i krémem masážním na bolest nebo Indulonou, sádlem promastit paty. Na praskliny mezi prsty je dobré namazat olej len či stříbro.

OLEJ - lázeňská kůra 30 ml   KONCENTRÁT MINERÁLNÍCH SOLÍ S BYLINNÝM VÝTAŽKEM levandule, šalvěj.

Indikace - uvolnění celého těla, psychické napětí, potíže pohybového aparátu: klouby, chrupavky, otoky, revma, osteoporoza, bolesti hlavy, páteře, kloubů. Kombinuje se se solí do koupele (lze celá lahvička) i solí na nohy (stačí pár kapek do lázně). Zvyšuje podíl minerálů ve vodě.

Použití do vany - do tekoucí vody vlít lahvičku oleje, lázeň na 15-30 minut. Osušit + teplo. První olej levandule na uvolnění, pak olej šalvěj na regeneraci svalů a kostí. Kůra 10 dní, nebo ob den na 20 dní. Po 3 měsících opakovat. Končit opět šalvějí. Obsahuje kalcium, magnesium, lithium, bromidy, jodidy, hydrogen karbonátu. Nemocní se srdcem a varixy nedávat horkou vodu a  nejvíc 20 minut lázeň.

TĚLOVÉ MLÉKO  (i děti a kojící ženy) 250 ml

Indikace-atopické ekzémy, lupenka, vyrážky, vysušená kůže všech typů, zvláčňující účinek, regenerace kůže, vrásky, hydratace pokožky, stařecké skvrny, drobné žilky v obličeji.

Použití - natřít na tělo.Kombinace  s koupelovou solí a čajem Detoxem na ekzémy, lupenku. Na sluncem spálenou kůži, celulitidu, strie po porodu, komáři, klíšťata, svilušky (výborný repelent)

SPRCHOVÉ GELY 3v1 250 ml

  • Zelený - ženy
  • Modrý - muži
  • Žlutý - intimní hygiena (výtoky, citlivá pokožka, gynekologické potíže)

Indikace  -vyčištění pokožky, tonizuje, zvlhčuje pokožku, relaxační účinky, ekzemy, lupénka, kožní problémy. Intimní krém obnovuje bakteriální flóru kůže - obsahuje přírodní mléčné kyseliny. Vhodná kombinace s tělovým mlékem, krémem na bolest. Lze použít místo lázně do vany.

KRÉM NA BOLESTI 125 ml nebo 1 kg 

Indikace - revma, lámavost kapilár a ucpávání cév, bolesti pohybového aparátu včetně bolestí svalů, šlach a kostí, svalová únava po fyzickém napětí, (sportovci), modřiny, nemoci pohybového aparátu včetně páteře, bodnutí hmyzem, drobné žilky v obličeji, stařecké skvrny na kůži, řídnutí kostí, záněty. Obsahuje kafr, mentol, rozmarýn, minerální soli lázní Bug, dusičnany, dusitany, sírany, železo, čpavek, kalcium, hořčík, mangan, lithium, fluoridy, fosfáty, kyselinu metaborovou, kyselinu křemičitou, kyselinu uhličitou, velké množství hydrokarbonátů a volný kyslík. Má tonizační, antirevmatické, analgetické a regenerační účinky. Snižuje okamžitě bolest sluncem spálené kůže.

Použití - krouživými pohyby vetřít na postižené místo, nejlépe po koupeli (dobře osušená kůže), zvýšení účinku Priznicův zábal (zapaření do hloubky - pokud není zánět), nebo suché teplo. Mazat při bolesti několikrát denně. Namazat několikrát bezprostředně po sobě bolestivé místo.

ŠAMPON SE SPRCHOVÝM GELEM 2v1 s minerály 250ml   (lupénka, atop. ekzem) i na běžné použití na všechny typy vlasů

Bez parabenů!!! Vetřít do navlhčených vlasů, 5minut masírovat pokožku,  pěnou se pak umýt jako sprch. gelem, opláchnout vodou. Lepší nepoužít kondicioner a jinou chemiii, jen lak na vlasy. Růst, lámavost, síla a padání vlasů, lupy, nadýchaný účes, lesk vlasů, prokrvení pokožky, nemastí se vlasy, suché vlasy se obalí minerály. Regenerace vlasových kořínků. Nízká pěnivost pro vysoký obsah minerálů. Přidejte hodně teplou vodu pro vytvoření pěny. Na jemné vlasy lze použít pak jako tužidlo pivo - neoplachovat!

Spokojení zákaznícizakaznici.jpg