Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Dr. Dietrich Klinghardt 

Německý lékař pracující v USA

Pyrenoidosu doporučuje především pro likvidaci hliníku, rtuti, arsenu a olova v těle. Díky studiím a praxi přednáší i o tom, že poměr aminokyselin v pyrenoidose je stejný jako v mateřském mléce, což je úžasné.

Dr. Ueda

Japonský Kitakyushi City institut

Pro výzkum znečištění životního prostředí podával 30 pacientům trpícím nežádoucími účinky v důsledku vystavení PCB denní dávky 4 až 6 gramů PYRENOIDOSY po dobu jednoho roku. Výsledkem bylo zlepšení zdravotního stavu, lepší zažívání, žádná únava.

Dr. S. L. Gofdberg

Zuby, dáseň a chlorofyl

V roce 1941 Dr. S. L. Gofdberg popsal léčbu 300 pacientů trpících paradentózou. Testovala se léčba chlorofylem. Dr. Goldberg si všiml, že výsledkem bylo zpevnění dásní kolem zubů, přestalo krvácení dásní a poškozená tkáň byla nahrazena novou (W. H. Lee. M. Rosenbaum)

 

Dr. David Steenblock, BS, M.Sc, DO

Chlorella - přírodní léčivé řasy51vnox-fj7l.jpg

Obsahuje základní aminokyseliny, složku bílkovin, jejíž obsah aminokyselin je příznivě srovnatelný s obsahem bílkovin živočišného původu, s výjimkou toho, že obsahuje mírně nižší množství methioninu. Obsahuje působivé množství vitaminu C, beta-karotenu, B1, B2, B6, B12, niacin, kyselinu pantothenovou, kyselinu listovou, biotin, cholin, inositol, PABA, vitamín E a vitamín K. Její minerální obsah zahrnuje fosfor, draslík, hořčík, měď, zinek, jod a kobalt, který je také zdrojem kyseliny lipoové, významného mikrobiálního růstového faktoru.

Výzkum trvající 6 týdnů s denní dávkou 15 tablet chlorelly v Institutu pro stárnutí (Aging Research Institute) a vyjádření dobrovolníků:

 • Pomohla mi při vaginální kvasinkové infekci
 • Velmi se mi zmírnil problém se studenými končetinami
 • Snížila se mi chuť na sladké
 • Zmenšily se mi trávící potíže, bušení srdce a dýchání
 • Mám lepší paměť a více energie
 • Redukce povlaku na jazyku
 • Velmi se mi zlepšily vlasy
 • Snížila se mi ospalost během dne
 • Vymizel mi zubní kámen (pacient tablety žvýkal)“

Dr. Bernard Jensen, DO, Ph.D.

Chlorella, klenot Dálného východu51jf6hwj5ul._sx324_bo1-204-203-200_.jpg

Dr. Jensen zkoumá do hloubky tento objev pro zdraví a léčení. Chlorella má nádherné vlastnosti, které pomáhají budovat imunitu v těle, protože obnovuje zničené tkáně. Obsahuje látky nukleové kyseliny, ze kterých začíná celý život. Chlorella je největším nutričním objevem.

Témata zahrnují:

 • Zlatý poklad slunce 
 • Chlorella pod mikroskopem 
 • Tajemný růstový faktor 
 • Chlorella celá, čistá a přirozená 
 • Záchrana jater a vyčerpávající hypertenze 
 • Program mého zdraví a harmonie

Skvělý doplněk stravy, který nejlépe a nejrychleji funguje v kombinaci s vyváženou stravou. Zjistili jsme, že běžný člověk nemá ve stravě dostatek zelené zeleniny a chlorella mu to pomáhá kompenzovat. Také většina lidí nemá správnou funkci střev a chlorella má na ně blahodárný účinek.

Mnoho žen nemá dostatek železa nebo vápníku, zvláště po čtyřicítce, a chlorella jich má vysoké množství, které díky rostliného původu, je velmi dobře v těle vstřebatelná.

Jeden z důvodů, proč má chlorella pozitivní účinek na zdraví je ten, že pomáhá urychlit obnovu tkání.

 

William H. Lee, R.Ph., Ph.D. and Michael Rosenbaum, MD

Chlorella – sluneční síla super výživy a její přínosné vlastnosti5135zd5iujl._sx322_bo1-204-203-200_.jpg

Výjimečností chlorelly je detoxikace střev, protože zlepšuje jejich funkci, normalizuje peristaltiku (zabraňuje zácpě), absorbuje jedy ze střeva a stimuluje v nich růst přátelských bakterií. Tato schopnost chlorelly stimulovat růst prospěšných bakterií a detoxikovat chemické látky, může být velmi dobře využitelná u osob trpících na kvasinkové infekce Candidou albicans. Chlorella hraje důležitou roli ve vstřebávání toxických látek ze střev do krve, protože čím déle je potrava ve střevě, tím více se stává toxickou.

 

Zvláštní vydání World Health Magazine 1989

Chlorella

Minerály, vitamíny, enzymy a aminokyseliny obsažené v chlorelle dodávají téměř vše, co lidský organismus potřebuje pro dobré zdraví. Pan Featherstone se domnívá, že všechny tyto druhy jsou mnohem snadněji asimilovány z chlorelly než z běžných dávek minerálů a vitamínů - z nichž většina prochází trávicí systém ven z těla. Je obeznámen s dalšími formami řas, které jsou dobré, ale cítí, že chlorella je nejlepší.

 

Paul Pitchford

Léčba celostními potravinamihealing-with-whole-foods.jpg

Čínská medicína, zelené potraviny a diety používané u pacientů s nádorovým onemocněním a při artróze.

Chlorella má nejvyšší obsah chlorofylu, který je potřeba k čištění i obnovu buněk a také má protizánětlivé účinky. Pomáhá při léčbě únavového syndromu (mám vlastní zkušenost), při léčbě virů a mykóz, a to díky svému růstovému faktoru (CGF) a antivirotickému efektu chlorofylu.

Chlorella obsahuje vysoké množství mastných kyselin a to více než spirulina. Více než 20 % těchto kyselin jsou kyseliny, které čistí cévy. Je to jeden z důvodů, proč je chlorella vysoce efektivní jako ochrana proti ateroskleróza a při redukci vysokého cholestrerolu.

Chlorella může pomoci při cukrovce, hypoglykemii i při maniodepresivní psychóze, protože díky proteinu, který chlorella obsahuje, je protein předtráven a připraven na vyrovnání výkyvů cukru v krvi.

 

Bc. Silvie Valoušková

Diplomová práce Mořské a suchemské řasy jako významný zdroj důležitých komponent lidské stravy

 

Ing. Dušan Samek

Vliv způsobu kultivace a dezintegrace řasové biomasy na obsah a výtěžnost nutrčních faktorů