Jdi na obsah Jdi na menu
 

Ozdravte si kupované maso nejlépe pivem

Pokud maso naložíte na 4-6 hodin do marinády (pivo, olivový olej, sojová omáčka a koření, podle chuti), stane se něco velmi pozitivního....

Pivo dramaticky snižuje úroveň chemikálií (více než víno) v průmyslově vyráběném mase, které mohou způsobovat rakovinu. Maso marinované v pivu i lépe chutná.

Pokud je maso v pivě marinované více než 6 hodin, snižuje zároveň i množství nebezpečných heterocyklických aminokyselin (HAS), které přirozeně vznikají při pečení nebo grilování masa. Ve srovnání s masem, které v pivu marinované nebylo, to může být až o 90%.

Marinádu již pak nekonzumujte.

Abyste pochopili souvislosti, tak např. maso z krávy, která konzumovala celý život trávu, je ve srovnání s masem krávy, která trávu nikdy v životě neviděla, asi takový, jako mezi Rols Roycem a Trabantem - a to doslova. 

Maso z velkoprodukce obsahuje antibiotika, růstové hormony, koncentrované toxiny a choroboplodné bakterie, což zdravé není.

Pokud nemáte na výběr, pivová marináda je cestou menšího zla.  Pokud se nepostaráte o své zdraví dnes, zítra budete nuceni investovat   do "ozdravování" u lékaře a v nemocnicích. Podobně je to i s ostatním masem nejen s kravským.

 Všechna masa prodávaná v obchodních řetězcích obsahují antibiotika, růstové hormony, koncentrované toxiny a choroboplodné bakterie.