Jdi na obsah Jdi na menu
 

NEBEZPEČNÝ  KOMÁR

PREVENCE

Jako prevenci doporučuji v letních dnech mazání kokosovým olejem, DMSO nebo tea-tree (komárům to smrdí). Zároveň užívejte speciální B-komplex proti komárům (ten ale nepomáhá všem).

Proti hmyzu nemáme ochranuProto je důležitý náš roztok, který je schopen v začátku zlikvidovat některé závažné infekce. 

 Jak si vyrobit repelent proti hmyzu

Co vše můžeme dostat od komára, muchničky, ováda nebo klíštěte:

  • Plasmodia (malárie máme tropické, ale i evropské)
  • Mikrofilárie
  • Borrelie
  • Babesie
  • Neisseria meningitidis
  • FSME
  • Rickettsi
  • Pomalé viry
  • Onkovir B a C
  • a další

Naše laboratoře málo kdy najdou borrelie a o ostatních infekcí se ani nedozvíte. Závažnou infekcí se v těle aktivují zbytky očkování. Po čerstvě získané borrelii se mohou v těle objevit morbilliviry, rubeolaviry, viry parotitidy, polioviry atd. = Postupně se dostaví vyčerpanost, únava, pocení či silná zimomřivost, deprese, úzkosti, kožní potíže, bolesti kloubů, bolesti hlavy až někdy člověk končí na vozíku nebo s antidepresivy.

► Filarie a wolbachie

Každé léto se setkávám, že za mnou přijde klient, který již měl pomalu končit s detoxikací, ale najednou opět nacházím plasmodia, mikrofilárie, borrelie, klíšťové encefalitidy - a začínáme nanovo. 

Dr. Patrick Manson 1844 - 1922

Založil v Londýně Institut tropického lékařství.

Skotský lékař nazývaný "komárový Manson", protože prohlásil, že nejnebezpečnějším zvířetem na naší planetě je komár. Žil v Číně i na Thaiwanu, kde studoval a poprvé popsal životní cyklus mikrofilárie Wuchereria bancrofti. Jako první určil, že krev pacientů nakažených mikrofiláriemi se musí vyšetřovat v noci a doložil souvislosti mikrofilárií s elefantiázou. Jako první vyslovil hypotézu o přenosu malárie komáry rodu Anopheles. Do té doby se tvrdilo, že malárie je způsobena špatným vzduchem, který se vznáší nad bažinami. Po návratu do Anglie mu ale nikdo nevěřil a byl považován za blázna. Proto dovezl z Itálie živé komáry a úmyslně infikoval svého syna malárií, která byla následně v synově krvi nalezena. Syn se z malárie uzdravoval jeden rok.

Dr. Grassi a Dr. Ronald Ross

O něco podobného se v Itálii pokoušel Dr. Grassi, ale nikdo ho nebral vážně, protože v 19. století prý měl v Itálii malárii skoro každý. Následoval Dr. Ronald Ross, který se připojil k jeho výzkumům a vše potvrdil - pak se teprve tyto závěry začaly brát vážně. Nakonec Dr. Ross dostal za svůj objev přenosu malárie komárem rodu Anopheles v roce 1902 Nobelovu cenu.