Jdi na obsah Jdi na menu
 

POTÍŽE POHYBOVÉHO APARÁTU

 1. Priessnitz (mokrý vlažný obklad): vyždímaný hadřík překryjeme suchou plenkou, utěrkou.Vylepšíme, když ho namočíme do vody s pár kapkami octa. Octan hlinitý jako všechno dobré, levné a jednoduché, přestali prodávat. Krátkodobě pomůže pytlík s mraženou zeleninou, namražený led v igelitovém sáčku, nebo mražené gelové polštářky z lékárny.
 2. Strouhané syrové brambory: musí se mírně vymačkat, přiložit na bolavé místo přes ně hadřík a plenku, necháme 20 minut. Brambory do sebe natáhnou zánět, otok splaskne a brambory zčernají. Po půl hodině obklad vyměníme.
 3. Tvaroh – obklad, totéž.
 4. Strouhaná jablka, totéž.
 5. Firma Sibiřské zdraví - UYAN NOMO gel obsahující sibiřské byliny, esenciální oleje, glukosamin a chondroitin a Koreň (není běžně v prodeji - můžeme vám dodat my)
 6. Polar gel z obchodu se sportovními potřebami.
 7. Koňská mast zahřívací nebo chladivá, s mentolem nebo se skořicí, koupíte ji ve zdravých výživách. Musíte si vyzkoušet, zda váš sval chce chladit či zahřívat. Je-li oteklý, chlaďte. Namožený bude chtít spíše teplo.
 8. MEDISTIK (RAPID PAIN RELIEF) mast na normální funkci svalů a kloubů, masážní vysouvací tyčinka s metylesalicylátem, parafínem, kafrem, mentolem, s kyselinou olejovou, s eukalyptovým olejem. Vyrábí Natureteq Inc. Canada, k dostání ECC Brno, Vodní 16, 545 241 303
 9. Namožené svaly ponořte do vany s horkou vodou tak teplou, jak jen snesete, a ve vodě vydržte aspoň půl hodiny. Svaly změknou, "ústřel" povolí. Na "ústřel" isc někdy pomůže suché teplo, jindy zase mokré teplo z horké koupele.
 10. Masáž sprchou, střídáme teplou a studenou, proud co nejsilnější.
 11. Elektrická dečka
 12. Zapper. Elektrody na bolavá místa. Nebo destička pod jednou stranou těla a elektrody doprotivky. Osvědčené frekvence mezi 700 a 800 Hz.
 13. Vibrační, masážní i zahřívací přístroje s rukojetí, dají se koupit třeba v Makru, neskutečně rychle rozpouštějí zatvrdliny ve svalech. 
 14. Biolampa: na chronickou bolest v hlubších vrstvách.
 15. Profesionální masáž: z nejhoršího jsme se dostali svépomocí, ale bolest stále zcela neustoupila, nebo je na místě, kam si nedosáhneme. Objednáme se na masáž, fyzioterapii, na baňky, atd…
 16. Obklady s ricinovým olejem
 17. Ortoped a obstřiky dojdou na řadu, až když vše selhalo.