Jdi na obsah Jdi na menu
 

Příprava pitné vody

Bez vody není život a kvalita našeho života závisí i na kvalitě vody. Víte že například Rakušané používají kvalitnější chlór než my v ČR? Ten náš silně napomáhá a podporuje kornatění cév atd., a to rozhodně mnohem více, než ten v Rakousku.

drops-of-water-578897_640.jpg

Na internetu najdete mnoho informací - vodu převařovat, vodu nepřevařovat, UV filtr ano, UV filtr v žádném případě atd. atd. Někdy aby se v tomu čert vyznal, že? A tak je tu malé shrnutí: 

RŮZNÉ  MOŽNOSTI  ÚPRAVY  VODY

1.)  UV filtrace (jedna z možností, jsou i jiné typy) - Detoxikační poradci od ledna 2015 doporučují zakoupení UV filtrace nebo alespoň vodu převařovat.

2.)  Reverzní osmóza - Doporučuje Jim Humble, Velechovský a další.

3.)  Grandera Další možností je nainstalovat hned za vodoměr Grandera - zařízení, které učiní vodu reaktivnější, alespoň částečně jí vrátí její pozitivní vlastnosti po jejím nekonečném putování zarostlým potrubím a chlorováním. Cena podle velikosti a typu 25.000,- až 50.000,- Kč. Více informací o zařízení můžete získat na  www.taprana.cz

4.) Strukturovaná voda - nejlacinější a nejefektivnější úprava vody - je prokázáno, že strukturovaná voda je tělu nejstravitelnější a svou strukturou nejbližší. Nyní se na to staví laboratoř na VUT v Brně.

Ivan Pavlovič Něumyvakin doktor lékařských věd, profesor, člen Evropské akademie přírodních věd a laureát státní ceny se staral 30 let o kosmonauty. Tvrdí, že je třeba pít jen vodu nepřevařenou, čistou (odstátou) a pouze nalačno. Vaření vodu destruuje, upevňuje se v ní obsažená informace, zkresluje se a v této podobě zůstává v těle. Kromě toho, na využití převařené vody organizmus vynakládá velké množství energie. Pokud nemáte finance na různé filtry, než převařovanou vodu, doporučuje raději vodu strukturovanou (vědecky podložené) a pokud se obáváte mikrobů, stačí nakapat PV, který do 20 minut vyprchá.

Jak si připravit strukturovanou vodu: 

Večer naplníte 3 nebo 5 l sklenici vodou a necháte ji odstát až do rána. Na dně bude usazenina i když ji neuvidíte. Ráno opatrně přelijete vodu do jiné nádoby či kastrolu a spodní vrstvu s usazeninou (1 - 2 cm ode dna) vylijete. Kastrol s vodou postavíte na sporák a zahřejete jen do doby, kdy se objeví malé bublinky (voda se nesmí vařit). Jakmile maličké bublinky uvidíte, přikryjte kastrol pokličkou a co nejdříve ochladíte pod proudem studené vody. Tím se stane voda strukturovanou a biologicky aktivní.

advertising-1429216_640.jpg

Příklad přímo z praxe - najdete na www.taprana.cz:

- Studenou vodu z kohoutku naliji do 5 litrové nádoby a nechám odstát do druhého dne.

- Ráno opatrně přeliji cca 3,5 l do hrnce a zbytek vyliji.

- 3,5 l vody v hrnci zahřeji a jakmile se začnou na dně vytvářet maličké bublinky, pod pokličkou co nejrychleji zchladím. Osobně používám hrnec v hrnci a funguje to dobře. 

- Následně přeliji vodu do 8 l velkého skleněného rezervoáru s křišťály, křemeny, růženíny a dalšími kameny a dílo je dokonáno. Voda by se takto měla nechat odstát pro dokonalý efekt ještě 5 dnů. Mám pozitivní zkušenost - postupně vodu spotřebovávám, následně denně dolívám a kvalita je velmi slušná. Jako by ta čerstvá voda chytila kvalitu od té vody, co tam už byla.

Zajímavé je, že se vůbec nekazí, nezapáchá a má úplně jiné vlastnosti, než voda z kohoutku. Jako by se táhla, ale hlavně je to nejpřirozenější forma vody pro člověka. 

Voda je nejlepší informační médium, má vlastní paměť a dokonce existují technologie, které umí vypovědět, co všechno během svého života zažila. Rozhodně se nedoporučuje vodu převařovat, protože se tím její paměť posiluje. (Převařování vody také doporučuje Ajurvéda).

Vodu přenášejte pouze ve skle nebo v nerezové lahvi. Plastu se obloukem vyhýbejte. Nejhorší je voda v plastu ponechaná v rozpáleném  autě

 

► Filtrační zařízení eSpring s UV lampou

 

Miliardy lidí na celé planetě pijí vodu kontaminovanou částicemi umělé hmoty. Byly nalezeny v 83 procentech  vzorků pitné vody. Vědci varují, že mikročástice z umělé hmoty se v kanalizaci spojují s bakteriemi. Více se dočtete v následujícím článku

 Ve vodě, kterou pijete, jsou kontaminovaná vlákna z umělé hmoty 

--------------------------------

 Otrávená podzemní voda - testy 2014 až 2016 v ČR

Již Hulda Regehr Clark, Ph.D., N.D. upozorňovala na vodu ve své knize z roku 1995 a stav vody je čím dál horší. Kupovaná, bohužel, však není moudrým řešením...

 VZPOMÍNKA ČESKÉHO EPIDEMIOLOGA - BAZÉNY A AMÉBY

 V celém Brně  je špatná voda pro výskyt bakterií

-------------------------------

VODA V LAHVÍCH VE VAŠEM AUTĚ JE VELMI NEBEZPEČNÁ

Lidé by neměli pít vodu, která byla ponechaná v plastových lahvích v rozpáleném autě. Teplo totiž reaguje s chemikáliemi z plastu lahve, čímž uvolňuje dioxin do vody. Dioxin je jed, stále více nacházený v tkanivu rakoviny prsu. Buďte proto opatrní a nepijte takovou vodu. 

Toto info uvádí také Zdravotní institut Walter Reed Army

  • Nedávejte plastové nádoby do mikrovlnek. Teplo a plast je nebezpečná kombinace 
  • Dokonce ani plastové láhve na vodu v mrazácích

 Tyto chemikálie způsobují rakovinu, hlavně rakovinu prsu

--------------------------------

 Možná příčina ALS

 Pramen kyselky Ida je jedovatý

► Kryptosporodie ve vodách

► Voda - novinky

► Státní zdravotní ústav - pitná voda a prvoci

► Prvoci ve vodách

► Závadná voda v Novém Boru

► Toxické jezero pod Bratislavou

► Problematika prvoků - cryptosporidium a giardia

► Voda jako zdroj onemocnění člověka

► Důležité od 20.25 do 30.35 min - Doktor Martin - Na vodě

► Koupaliště Michal bojuje

► Nezávislý test - KOHOUTKOVÁ  VODA

-------------------------------

 POKUSY S VODOU A LÉČIVÁ SÍLA VODY