Jdi na obsah Jdi na menu
 

To co jsme, je výsledek našich myšlenek.

Jak myslíme, tak cítíme...

reiki3.jpg

Slovo Reiki pochází z japonštiny a je odvozeno od japonského KI-energie a REI-Vesmír, Universum. Reiki tedy představuje vesmírnou životodárnou energii, která prostupuje všechny bytosti a věci na světě.

Tuto vesmírnou energii nazývají filosofické a kulturní směry různě. reiki-1.jpgNapříklad Indové a jogíni ji nazývají Prána, Japonci ji říkají Ki, Číňané Čchi a u nás je známa jako Reiki. Celý vesmír pochází a je tvořen nejjemnější energií, ze které se utváří hmota vytvářející svět, který vnímáme a vidíme. To ostatně potvrzují nejnovější objevy ve fyzice, že hmota = energie. Dokonce i kus skály je vlastně pulzující energií, jak nám dokazuje kvantová fyzika. Tento náhled na hmotu poprvé v historii spojuje moderní vědce s mystiky.

Disharmonie v jemně-hmotných tělech a v čakrách blokují průtok univerzální životní energie, to znamená, že nemůže proniknout lidským tělem a to ani na spirituální, psychické či fyzické rovině. Životní energie může proudit bez překážek jen tehdy, budou-li čakry sladěné a harmonizované. Pak zásobují člověka jemně-hmotnou potravou - univerzální životní energií a jeho fyzická, psychická i spirituální rovina vykazují zdraví.

Kde není životní energie, tam se umírá.