Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Vše, co potřebujete ke zjištění funkce štítné žlázy, je obyčejný teploměr (digitální není přesný!)

Barnesův test aplikujte minimálně 3 dny za sebou

Před spaním, než si večer lehnete do postele, položte si vedle sebe na noční stolek teploměr na měření tělesné teploty. Pokud používáte starý typ teploměru, dobře ho odklepte, aby ukazoval 35°C. Ráno nevstávejte z postele, ale hned si dejte teploměr pod paži. Podržte ho tam 10 minut. Pokud máte novější typ teploměru, podržíte ho až do pípnutí.

Teplota, kterou běžným způsobem naměříte, se nazývá "ranní bazální teplota". Normálně by měla být mezi 36,6 až 36,8°C. Je však nutné myslet i na to, že jsou infekční choroby, artritida atd, kdy teplota může být také vyšší.

Výsledek testu.

  1. Vaše štítná žláza funguje normálně, pokud se teplota prirodni-jod.jpgpohybuje 36,6 až 36,8°C.
  2. Pokud zjistíte, že máte teplotu pod 36,6, znamená to, že vaše štítná žláza pracuje slaběji jak by měla a jde tedy o hypotyreózu.
  3. Jest-li máte teplotu vyšší jak 36,8°C, potom může vaše štítná žláza pracovat příliš rychle (hypertyreóza) a nebo máte někde v těle zánět.

Ranní měření pod jazykem před vstáváním z postele - není-li teplota v rozmezí 36,5 až 36,6 °C, signalizuje to také disfunkci štítné žlázy. 

 Lékařské vysvětlení tohoto testu

V případě špatné funkce štítné žlázy je opět nutné nejdříve provést detoxikaci od parazitů.

Autoimunitní onemocnění vždy spouští parazit.​ 

► Kauza - Systémový lupus a onemocnění štítné žlázy

Ve své poradně mám již mnoho klientů, kteří vyřešili potíže se štítnou žlázou. Byli to však vždy klienti, kteří důsledně a velmi poctivě užívali náš roztok a DMSO a co hlavně - byli to pozitivně naladění lidé....

Jako prevenci pro správnou funkci štítné žlázy potřebujete hlavně  dostatek jódudále selen, vit. A, hořčík a vitamíny skupiny B