Jdi na obsah Jdi na menu
 

TĚŽKÉ  KOVY

Hliník najdeme téměř všude

 • nádobí, obaly
 • různé nápoje, včetně kakaa, čaje i vína
 • kypřící prášek do pečiva
 • kosmetika (i v krémech proti slunci), deodoranty.
 • dostaneme ho do těla i při olizování alobalových víček od jogurtu
 • při kouření tabáku a marihuany
 • ► chemtrails
 • najdeme ho v zemské kůře
 • v lécích - podle Dr. Chris Exlex, PhD zejména u aspiriu a antacidů, které snižují překyselenost žaludku
 • v pomocných látkách ve vakcínách. Všechny očkovací vakcíny obsahují hliník a většina z nich ještě obsahuje železo, což dohromady vytváří biochemicky-reaktivní sloučeninu, protože hliník je vysoce reaktivní s ostatními chemikáliemi.

Dr. Chris Exlex, PhD se zaměřil na biochemické mechanismy hliníku a studoval je 20 let. Dosud tvrdí, že nezná všechny odpovědi, ale ví o nezodpovědnosti lidí, kteří se podílejí při výrobě průmyslových vakcín a odmítají toxicitu hliníku. 

Všichni máme hliník v těle a tkáně, s pomalým buněčným obratem, jsou nejvíce náchylné ke shromažďování hliníku. Například po aplikaci vakcíny sloučeniny hliníku obejdou játra i ledviny a hromadí se hlavně v kostní, mozkové a srdeční tkáni. 

V mozku se nahromadí hodně hliníku a jeho množství souvisí např. s 

Další zdroj hliníku

► Chemtrails nejsou stopy po letadlech. ► Chemtrails je skutečné! Všechny sebrané vzorky na celém světě vykazují vysoký obsah hliníku a jiné látky.

Pokud hliník dlouhodobě přijímají lidé s poškozenými ledvinami, může dojít ke zdravotním potížím - křeče či demence a velmi často se mluví o Alzheimerově nemoci. Na toto téma se vyjádřil i britský expert Christopher Exley z Keele University v časopise Frotiers in Neurology - Alzheimer je vlastně otrava hliníkem.  Zároveň požádal, aby byly provedeny testy, které jeho hypotézu potvrdí, nebo vyvrátí.

"Přítomnost hliníku v mozku by měla být varovným signálem,“ zdůraznil Exley podle listu Daily Telegraph Tělo hliník sice vylučuje, ale přesto se ukládá v mozku, nervech, kostech ...

„Všichni si hromadíme tento nervový jed v mozku, a to od narození až do smrti,“ shrnul expert, podle nějž je sílící dávka hliníku v lidském těle skoro nevyhnutelným důsledkem moderního života. A položil otázku:

„Proč to bereme tak lhostejně?“

Metody pro odstranění hliníku

Dr. Exley zmínil, že vysoce křemenitá minerální voda odstraňuje uložený hliník z našich těl. Jeho tým testoval moč a zjistil, že vysoký obsah křemíku v minerálních vodách plní svůj účel. Dokonce představil neoficiální důkaz, kdy oběti vakcíny Gardasil se začali zlepšovat po měsících pití tohoto typu vody. Doporučuje vypít půl litru denně pro redukci hliníku z vašeho těla.

 • Křemenité minerální vody
 • Různé extrakty, čaje, výluhy a tinktury z přesličky rolní
 • Chlorella pyrenoidosa

Rtuť - když ji z těla odstraníme, další toxiny tělo téměř samy od sebe tělo opustí. Když ale rtuť neodstraníme, když se nejdříve zabýváme jinými toxiny, musí být tyto odstraněny jednotlivě.

Neurotoxiny - těžké kovy - nejsou karcinogenní

Neurotoxiny jsou vylučovány játry přes žlučník do střev a dochází tak k začarovanému kruhu, při kterém jsou poškozovány játra, které přestávají rtuť vylučovat a ta se dostává do různých orgánů.

Pokud se podaří tento kolotoč přerušit, může tak velmi rychle dojít k uzdravení i velmi vážných nemocí. K tomuto účelu používáme chlorellu. 

Chlorella pyrenoidosa je známá především svojí schopností odstraňovat toxiny a těžké kovy z těla. Studie prokázaly, že chlorella zvýšila např. vylučování i kadmia z těla. Chlorella je přírodní potravina obsahující 18 aminokyselin, přes 20 vitamínů a minerálů a její výroba je chráněná patentem. Nejdůležitější složkou chlorelly je růstový faktor (CGF, což je směs RNA, DNA, aminokyselin, vitamínů, minerálů a dalších látek). Chlorella je trvale zkoumána, protože obsahuje velké množství bílkovin.

Dávkování chlorelly u vážně nemocných lidí

4 až 5 gramů 4x denně po dobu 4 až 6 týdnů. V průběhu 6ti týdnů se množství neurotoxinů zredukuje o 90%. a dochází k velkým zlepšením.

Užívání chlorelly podle Dr. Klinghardta:

3 až 4 týdny postupně navyšovat dávky od 1 do 6 tablet a pozorovat při jaké dávce nastoupí pálení žáhy, nadýmání, nevolnost, nespavost, bolesti hlavy či bolesti svalů a tím se stanoví základní denní dávka, která se může užívat aniž by docházelo k nepříjemným stavům. Každý 9. a 10. den se užívá desetinásobné množství základní denní dávky. To znamená 40, 50, max. 60 tablet. Následuje 1 až 2 týdny pauza a pak se opět užívá základní denní dávka a 9. a 10. den její desetinásobek 

Amalgám - rtuť

Amalgám obsahuje slitiny mědi, cínu, stříbra a rtuti, které jsou pro organismus toxické. Alergologickými testy lze zjistit, zda imunitní systém vykazuje na některou ze složek amalgámu alergickou reakci. Kdo nevykazuje alergii, mohl by lépe zvládat amalgámové plomby. V lékařské praxi jsou však testy příliš drahé, aby se běžně využívaly.

Studie potvrdila, že zubaři mají více rtuti ve vlasech. Mezi testovanými byl i ministr zdravotnictví Leoš Heger. Ač ne-zubař, měl ve vlasech vyšší hodnoty rtuti. Tyto výsledky novinářům zveřejnil spoluautor studie Jiří Kristian, který shrnul výsledky studie - "Čeští dentisté a jejich spolupracovníci jsou ohroženi toxickou rtutí zhruba 2x více než ostatní lidé. Jedním z důvodů může být fakt, že se k výrobě zubních plomb běžně užívá amalgám, jehož součástí je zmíněný těžký kov." 

Amalgám může být jednou z příčin onemocnění jako je např.

 • Deprese 
 • Roztroušená skleróza
 • Alzheimerova choroba
 • Lupus erythematodes
 • snížení počtu T-lymfocytů, což ovlivňuje imunitní systém 
 • Leukémie
 • Alergie
 • atd.​

Pokud selhávají dostupné diagnostické, lékařské i terapeutické možnosti v odstranění zdravotních potíží, je vhodné vyhledat zubního lékaře, který zastává názor, že je tu možnost přecitlivělosti na amalgám a bude se tímto problémem také zabývat. Ovšem odstraňování starých amalgámových výplní znamená opět značnou zátěž pro zdraví pacienta.

Rtuť z amalgámových plomb je nebezpečná. Podle studie se dostává do těla a může ohrozit zdraví. V zubních ordinacích by se, podle českých ekologů, měly přestat používat amalgámové plomby. Stomatologická komora však toto nebezpečí zpochybňuje.

Momentálně se medicína rozdělila na dva tábory. Jedna skupina amalgám obhajuje protože je mnoho pacientů, kteří si nechali z chrupu odstranit veškerý amalgám, ale jejich zdravotní potíže se stejně nezlepšily. Otázkou je, zda u těchto lidí byla rtuť doopravdy odvedena z těla ven.

Velká část rtuti ze zubních amalgámů končí v životním prostředí. Podle expertů každý rok končí v Evropské unii asi:

 • 24 tun rtuti ve vodě
 • 30 tun rtuti v půdě
 • 23 tun rtuti v ovzduší.

Norsko, Švédsko, Dánsko od amalgámových plomb již upustilo. V Zahraničí proti amalgámovým plombám vystupují uznávaní vědci jako: Dietrich Klinghardt, Dr. Joachim Mutter, Dr. Andy Cutler, Jutta Altmann-Brewe, která napsala publikaci Amalgám - časovaná bomba, atd.

Norsko zakázalo od 1. ledna 2008 užívání dentálního amalgámu, kromě výjimečných případů.

Švédsko i Dánsko výrazně omezilo užívání amalgámu.

SCHER (významný mezinárodní vědecký výbor při Evropské komisi) předložil dne 29. 11. 2007 k veřejné diskusi svoje závěry, kde kromě jiného konstatoval, že zubní lékaři 27 států EU (EU-27) produkují ročně odpad

 • asi 109 tun rtuti
 • a kremací zemřelých s amalgámovými výplněmi se uvolní asi 14 tun rtuťových výparů

Největším rizikem pro zdraví pacienta a životní prostředí je amalgámová výplň z nedózovaného amalgámu hrazená z veřejného zdravotního pojištění.

Proto se informujte u svých stomatologů na možnosti ošetření zubního kazu a na výhody i rizika výplňových materiálů. Na základě těchto informací se pak můžete svobodně rozhodnout.

Plísňová onemocnění a těžké kovy

Podle poznatků neurologa dr. Klinghardta, který se věnuje problematice těžkých kovů, nemá smysl plísně řešit, pokud se v těle nacházejí těžké kovy jako např. amalgám. 

Dr. Klinghardt tvrdí, že candidózy jsou syndromem otravy těžkými kovy, které jsou plísněmi vázány a proto je plísňové onemocnění řešením pro organismus, aby zabránil putování těžkých kovů do mozku. Když plísně vyhubíme, mají těžké kovy volný přístup nejenom do mozku. Klinghardt proto nejdříve doporučuje odvedení těžkých kovů.

Zdroje k článku: http://naturalnews.com/  www.dailytelegraph.com.au