Jdi na obsah Jdi na menu
 

VÝPLACHY  NOSNÍCH  DUTIN

Očista je výborná jako prevence či léčba všech chorob ušních, nosních a krčních (ORL). Nosní dutiny (i krvácivost) a kašel léči s velkým efektem. Oči dostanou třpyt, léčí šeroslepost, bolesti očí, kalný zrak, zhoršený sluch. Případná chřipka má lehčí průběh. Stimuluje inteligenční centrum mozku a působí proti některým bolestem hlavy. Dále je znát zlepšení paměti. Zastavuje padání a šedivění vlasů.

Výplach je snadný a šetrný způsob k odstranění hlenu, prachu, cizích částic i patogenů v oblasti dutin. Provedení je jednoduché a nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky. Tato metoda se ukázala jako velmi účinná při prevenci i detoxikaci a stimuluje přirozenou i čistící funkci dýchacího ústrojí. V rámci jógy je výplach nosu (nétí konvičkou) jedním z mnoha praktikovaných očistných procesů.. 

untitled-1.jpg

  • Konvička není nákladná, koupíte ji v lékárně nebo na internetu. Nekupujte však konvičku mosaznou a postačí vám běžná kuchyňská sůl.
  • Používejte pouze vodu převařenou, kterou necháte vystydnout na tělovou teplotu
  • K výplachu nosu se používá slaná voda o tělesné teplotě. Návody jsou přiložené u konvičky i s odměrkou na sůl.
  • Výplachy nosu jsou schopny provádět děti již od 4 let
  • Příprava roztoku i celá procedura zabere pár minut
  • Výplach je přirozenou a velmi účinnou alternativou k používání běžných nosních sprejů a kapek, které jsou škodlivé

Každodenní používání tohoto výplachu pomáhá k lepším mikrobiologickým výsledkům a to i v oblasti tlustého střeva.

Není čeho se bát - je to snadné. Jen musíte mít při výplachu pootevřenou pusu a skloněnou hlavu nad umyvadlem. Obsah jedné konvičky použijte do jedné nosní dírky, vysmrkejte se a použijte drohou konvičku na druhou nosní dírku. Na konci se důkladně vysmrkejte. Cvičit, jak je to na videu, opravdu nemusíte.