Jdi na obsah Jdi na menu
 

14. 3. 2017

Doktor Joe Dispenza

Podle současných výzkumů je náš mozek neustále přetvářen podle toho, jakým způsobem přemýšlíme a o čem přemýšlíme. Záleží tedy na tom, jakými myšlenkami a emocemi se nejvíce zabýváme. 

Dr. J. Dispenza jednoduše vysvětluje - náš mozek je schopen měnit realitu kolem sebe. Dokáže měnit také sám sebe. Znamená to tedy, že pokud dokážeme změnit náš mozek, změníme svou realitu.

Jak začnete uvažovat jinak nebo se zaměříte na jiné věci, váš mozek se začne měnit a s ním i vaše realita.

Vaše myšlení často utvrzuje vás samotné. Podle toho, nad čím přemýšlíte a také jak o tom přemýšlíte, v konečném důsledku tvoří vás samotné. Téma vašeho myšlení ovlivňuje váš mozek, vaši mysl i vaše tělo. Zároveň ovlivňuje i vaši realitu.

Dr. Dispenza se věnoval výzkumu lidí, kteří zažili zázračná uzdravení, a zjistil, že u většiny z nich došlo k radikální změně myšlení. Začali se nejdříve na své vyléčení soustředit v myšlenkách a začali ho vnímat pozitivně. Byla to síla myšlenek, která je nakonec vedla k uzdravení. 

S tím, jak uvažujete, se pojí také pocity a emoce, které u toho zažíváte. Často se však lidé vracejí k negativním myšlenkovým vzorcům, které v nich spouští určité pocity. Negativní myšlení, negativní úvahy i negativní vzpomínky - souvisí to s chemií. Při všech negativních procesech se do mozku začnou vylučovat chemické látky. Mozek se na nich stane závislý, a proto preferujeme určitý způsob myšlení, který vyvolává záplavu chemických látek.

Proto je pro člověka velmi těžké se začít dívat na život jinak. V podstatě je to svým způsobem boj se závislostí - tak uzavřel své vlastní úvahy Dr. Dispenza.