prášky na bolest v krku
| |

Jak na bolest v krku?

Bolest v krku není zrovna příjemná. Když přijde ve spojení s rýmou, umí nám pořádně narušit každodenní spánek. Při bolestech v krku bývá naše hrdlo zarudlé, vyskytne se pocit škrábání a pálení, někdy se k tomu přidá chrapot či potíže s polykáním. Pokud se s urputným jevem nic nedělá, původní pouhé nachlazení může přejít v angínu nebo jiné infekční onemocnění. Proto si pojďme prozradit, jak vyzrát na bolest v krku.

Možná si říkáte, co na bolest v krku a úvodem je ještě třeba konstatovat, že menší potíže lze hravě zvládnout samoléčbou a tipy, které uvádíme níže. V případě dlouhodobých nebo urputných bolestí a vážných průběhů je zapotřebí vyhledat lékaře. Níže uvedené tipy pak mohou být pouze podpůrnou léčbou, abyste se nepříjemného zdravotního problému zbavili rychleji.

Není nad pořádný vývar

Ať už nás sužuje horečka, nachlazení nebo angína, automaticky saháme po vývaru, a to ideálně po tom slepičím. Jiný krok bychom neměli udělat ani v případě, že nás sužuje bolest v krku.

Slepičí (či kuřecí) vývar je mnoha staletími prověřený a účinný recept, jak se uzdravit. Dokonce bylo v posledních letech americkými vědci dokázáno, že látky obsažené v polévce jsou antibakteriální a že umí tlumit infekce horních cest dýchacích. Vedlejším účinkem je zahřátí a posílení organismu.

Tvarohový zábal jako naše spása

Kromě kuřecího vývaru můžete vsadit také na tvaroh. Ten nekonzumují pouze kulturisté toužící přibrat na váze nebo doplnit bílkoviny. Tvarohový zábal působí chladivě a kromě toho, že léčí otoky, umí vyléčit i bolesti a záněty. A bolest v krku spadá také do seznamu problémů, s nimiž si tvaroh umí rychle poradit.

Stačí, když zhruba půl kila tvarohu nanesete na bavlněný šátek a ten poté ohřejte a následně přiložíte na krk. Obklad se nosí až do doby, dokud tvaroh nevyschne.

Slaný roztok pro dezinfekci úst

Jak na bolest v krku? Vyzrát na ni lze i s pomocí slané vody. Nyní se možná mračíte při pomyšlení, jak slanou vodu pijete před jídlem každé ráno. Jenže pít ji nemusíte, stačí ji kloktat. Slaná voda má totiž v popisu práce dezinfikovat nejen ústa, ale také krk. Vyplachuje choroboplodné zárodky. Pokud s ní začnete zavčasu, bolest v krku nepřejde k horšímu onemocnění, ale také velice rychle odezní.

Doporučuje se kloktat slaný roztok dvě hodiny každý den. Půl čajové lžičky si rozpusťte ve studené nebo teplé vodě (ideálně ve sklenici) a kloktejte po pár minutách.

Česnek je přírodní zázrak

Věděli jste, že česnek se označuje za přírodní antibiotikum? Má antibakteriální účinky a dokáže velice efektivně posílit imunitní systém člověka. Hravě si poradí se závažnějšími, infekčními onemocněními a bolest v krku je pro něj snadná záležitost, žádný oříšek.

Vhodné je cumlat stroužek česneku v ústech. Nemá se kousat, aby se antiseptické látky bojující proti virům a bakteriím uvolňovaly postupně.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *