Kvalitní spánek
|

Přírodní pomocníci pro lepší a kvalitnější spánek

Jsou vaše noci spíše probdělé než plné snů? Trápí vás dlouhodobá insomnie neboli nespavost, která vás ne a ne opustit? Jelikož je spánek důležitou součástí našeho dne, při které dochází k celkové regeneraci lidského těla a k odpočinku naší mysli, je důležité se postarat o jeho vysokou kvalitu. Jenže jak zlepšit spánek, pokud nechceme sáhnout po bílých pilulkách koukajících na nás z lékárničky? Pomoct mohou přírodní zázraky, které znaly už i naše babičky. Důležité je také, abyste měli doma kvalitní matrace

Napětí a stres jako nedílné součásti našich životů

Odborníci zprvu doporučují určit důvod nespavosti. Nejčastěji za dlouhotrvajícím a neutichajícím problémem stojí napětí a stres, který se v lidském těle hromadí každou jednou minutou dne. Zmiňované zdraví škodlivé jevy se staly nedílnou součástí našich životů. Prakticky neustále se dostáváme do nepříjemných situací, což v nás vyvolává stres a podobné pocity. A velmi často v nás zakoření a nedá nám v noci spát. 

Ale jelikož je spánek opravdu veledůležitý, jak ostatně bylo zmíněno, vsaďte na několik bylinek. Jejich konzumace v jakékoli podobě způsobí, že se konečně po dlouhých týdnech vyspíte do růžova. 

Kozlík lékařský uvolňuje úzkost i stres

Máte za sebou opravdu náročný den v práci? Nebo jste se v nedávné době dostali do nepříjemné situace, kvůli které jste ještě stále ve stresu? Či se ve vás probouzí úzkostné stavy způsobené strachem nebo obavami? Šup sem s čajem z kozlíku lékařského!

Tato úžasná bylinka má za úkol ulevit od veškerých negativních vlivů neblaze působících na organismus. Jako bonus uvolňuje tělo i mysl a pomáhá zvýšit psychickou pohodu. 

Levandule uklidňuje

Při vzpomínání na dětství u babičky si jistě vybavíte misku se sušenou levandulí nebo tuto bylinku pověšenou v suchém stavu na garnýžích v obýváku. Opravdu to nebyla pouze okrasa nebo bytový doplněk mající za úkol navodit příjemnou atmosféru. Jejím skutečným úkolem bylo uklidnit. Přesně to je hlavní vlastnost fialově zbarvené rostlinky, jejíž pozitivní účinky jsou známé už do starověku. 

Pokud si levanduli umístíte i do ložnice, rázem dojde ke snížení krevního tlaku, k zahnání podrážděnosti a ke snížení stresu na minimální hodnotu. S tím jde ruku v ruce zmiňované celkové uvolnění organismu i mysli. 

Levandule
Zdroj: pexels.com

Mučenka navodí celkovou rovnováhu

Máte pocit, že jste naprosto vykolejení? Jste bez elánu, necháte se velmi snadno rozhodit a stres – s ním jste se dokonce naučili normálně žít? V takovém případě povolejte do zbraně mučenku – bylinku, která se pyšní svými sedativními vlastnostmi. Poskytuje opravdu velice rychlou úlevu od úzkosti i jakýchkoli problémů, jež jsou spojeny se spánkem. Bylo prokázané, že tato na první pohled nenápadná bylinka umí nastolit správnou rovnováhu nervového systému. 

Rate this post

Podobné příspěvky

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *