Venkovni Bazen

Je lepší nafukovací nebo pevná vířivka? 

Vířivka je běžnou součástí spa a wellness center. V dnešní době už ale není problém, aby se stala také součástí vašeho domácí wellness. Na trhu najdete různé druhy, které se liší v mnoha ohledech. Mezi takové patří rozhodně klasická a nafukovací vířivka. Pro jakou z nich se ale rozhodnout?

Jestli se konečně rozhodujete pořídit si vířivku domů, měli byste pořádně zvážit všechna pro a proti. V článku se dozvíte 5 základních bodů ve srovnání nafukovací a klasické vířivky, které by vám při výběru vířivky neměly uniknout:

1. Cena vířivky

Jako první vás určitě napadne cena a máte pravdu. Klasická a nafukovací vířivka se výrazně liší v prodejní ceně. U klasického modelu je to daleko dražší investice do domácnosti. Vždy byste ale měli zvážit také výdaje, které do obou budete muset v budoucnu investovat. 

Proč byste tedy měli investovat do něčeho tak drahého? Protože se vám to v budoucnu mnohonásobně vrátí. U klasické vířivky máte jistotu velmi nízkých provozních nákladů, minimální poruchovosti a případných výdajů za opravy, ale také doživotní záruky a podobně. 

2. Možnosti využití během roku

U běžné nafukovací vířivky byste měli počítat s tím, že pokud ji umístíte ven, během chladných měsíců ji budete muset zazimovat. Takové modely nemají tepelnou izolaci. Není vhodné, abyste je nechávali přes zimu venku a měli je v provozu, jinak riskujete poškození. Naopak u klasické venkovní vířivky od kvalitních a ověřených výrobců si můžete dovolit celoroční provoz. Takové jsou opatřené pěnovou tepelnou izolací. Nemusíte si proto lámat hlavu zazimováním, které je zde zcela zbytečné. Nespoléhejte ale na to, že je zazimování vyřešeno bez výjimky u všech modelů vířivek. Vždy se na to ptejte předem svého prodejce.

TIP: Pokud už zvolíte investici do pevné vířivky, je dobré si ji vyzkoušet za provozu. Třeba společnost Welldo nabízí pro své zákazníky testovací centrum, kde můžete vyzkoušet a porovnat jednotlivé modely.

Virivka Na Zahrade
Zdroj: Unsplash.com / Michael Walk

3. Mobilita a zprovoznění

Co se týče umístění, s nafukovací vířivkou se vám bude rozhodně lépe manipulovat. Než ji napustíte, snadno ji kamkoliv přemístíte, a to díky nižší hmotnosti. Také si ji jednoduše nafouknete a zprovozníte sami. O tom se vám u klasické vířivky může jen zdát. Ta má daleko vyšší hmotnost. Zároveň potřebujete, aby vám ji na požadované místo umístila specializovaná firma a zprovoznila podle potřeb. 

4. Životnost vířivky

Každý ze dvou zmíněných modelů je vyrobený z odlišných materiálů. Nafukovací vířivka je z méně odolného plastu, proto je skladnější a lépe přenosná. To se ale snadno odrazí na její kratší životnosti. Vana u klasické vířivky je vyrobena z akrylátu, a navíc by měla obsahovat již zmíněnou pěnovou izolaci. Také se dodává i s nosnou konstrukcí. Je proto pevnější, odolnější a poskytuje delší životnost.  

5. Speciální požadavky

U nafukovací vířivky si kupujete jasný, velmi jednoduchý model, kterým je hotový výrobek bez možnosti jakýchkoliv úprav. Naopak u klasických vířivek si můžete vybrat i model na míru vašim náročným požadavkům. Výrobci zohlední atypické rozměry, design i přídavné funkce. 

Venkovni Virivka
Zdroj: Unsplash.com / Erik Mclean
5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *