|

Očista tlustého střeva bez klystýru

Zanesené tlusté střevo o sobě dává vědět zácpou, refluxem, žáhou, plynatostí, říháním, povlakem na jazyku, zapáchajícím dechem, páchnoucím potem, alergií, růžovkou, skvrnami na kůži a jinými kožními problémy včetně bércových vředů – což se týká především silnějších lidí.

Pokud se takové potíže neobjeví dříve, začínáme se o tlusté střevo pravidelně starat od čtyřiceti let.

POKUD NEZVLÁDNETE KLYSTÝRY, ČÍM TEDY TLUSTÉ STŘEVO ČISTIT?

Nejlepší je vnitřní užívání epsonské soli, která čistí střevo od hrudek ztvrdlé stolice, které se tam během let usadily a od hnilobných plynů. Kúru provází dieta založená na vařené rýži nebo jahelné kaši, které mají vliv na žaludeční sliznici.

KDY NELZE TUTO OČISTNOU KÚRU PROVÁDĚT?

Při akutních zánětech ledvin, jater, střev, žaludku, dvanáctníku, slinivky, při žaludečních vředech a při cukrovce. Dále se nesmí užívat po srdečním infarktu.

Po operacích nebo těžkých infekčních chorobách můžete s touto kúrou začít nejdříve po 6 týdnech až když se již cítíte dobře.

JAK TLUSTÉ STŘEVO BEZ KLYSTÝRU ČISTIT?

1 lžíce epsonské soli rozpuštěné v půlce sklenice horké vody ráno nalačno 1 hodinu před snídaní. Takto připravenou sůl užíváme několik dní 2 až 3x denně, dokud se nedostaví každodenní hojná stolice. Na začátku této kúry je stolice mnohdy tmavá, hutná, se silným a nepříjemným zápachem. Také se objevuje u některých silnější plynatost a uvolňování plynů.

Za 3 až 4 dny stolice získá normální a zdravý vzhled. Během tohoto čištění střeva se musí jíst lehce stravitelná jídla. Maso, smažená strava, majonézy atd. je nutné zcela vynechat.

JAK SE STOLICE ZNORMALIZUJE, PŘEJDETE NA RÝŽOVOU ČI JAHELNOU DIETU

Tuto dietu držíme 10 až 12 dní, aby se vyléčila sliznice. Jíme pouze 3 až 4 krát denně libovolné množství vařené rýže nebo jahelné kaše.

Každý druhý den přidáme před koncem vaření do rýže nebo kaše 1 až 2 rozkrájená jablka a počkáme, až se ovoce rozvaří. Také můžeme přidávat majoránku, zázvor, kmín či skořici.

Do jedné porce rýže nebo kaše přidejte jednou denně lžíci mletého lněného semínka.

Pokud v době této diety se objeví zácpa, znovu začnete užívat epsonskou sůl, protože základní podmínkou detoxikace celého organismu je nejenom zvýšený pitný režim, ale i hojná.

Po skončení této diety jíme ještě několik dní hodně vařené i syrové zeleniny a ovoce. Rozhodně nepřecházejte hned na vepřové a smažené jídlo, ale přecházejte raději postupně na zdravou a rozmanitou stravu.

POKUD TO ZVLÁDNETE, DOČKÁTE SE ÚBYTKU VÁHY, PŘÍVALU ENERGIE A LEPŠÍ POHYBLIVOSTI.

Pokud má někdo 100 kg a více, měl by tuto dietu užívat 2 až 3 týdny a pak teprve začít s jakoukoliv detoxikací.

LIDI  PO  ČTYŘICÍTCE  BY  TUTO  OČISTNOU  KÚRU  A  DIETU MĚLI  DRŽET  KAŽDÉHO  PŮL  ROKU.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *