Tablety Do Mycky Nadobi

Ekologické tablety do myčky – myjte nádobí ekologicky

Ekologie je v posledních letech skloňována ve všech pádech. Už dávno není snaha o zodpovědnější přístup k přírodě jen o třízení odpadu a neplýtvání vodou. Jedním ze způsobů, jak můžeme odlehčit životnímu prostředí, je použití ekologických tablet do myčky. Pojďme se proto podívat, jaká kritéria by ekologické přípravky do myčky měly vlastně splňovat.

Co jsou ekologické tablety do myčky?

Mezi ekologické tablety do myčky řadíme takové přípravky, které se v přírodě, respektive septiku či čističce odpadních vod snadno samy rozloží, aniž by ohrozily kvalitu vody či bezpečí živočichů a rostlin. Díky jejich použití tak snižujeme zátěž životního prostředí chemickými látkami, a pomáháme tak nejen přírodě, ale také sami sobě.

Složení přírodních tablet do myčky

Aby byly tablety do myčky skutečně ekologické a snadno odbouratelné, záleží především na jejich složení. Nejčastěji jsou vyrobeny z přírodních látek, tedy bez chlóru, fosfátů, barviv či syntetické parfemace. 

Je však třeba si uvědomit, že ne všechny tablety do myčky, které se chlubí přízviskem EKO, jsou vhodné pro septiky a domácí čističky odpadních vod, případně také kořenové čističky. V těchto případech bychom neměli spoléhat pouze na složení, ve kterém může být často problém se zorientovat. Volte proto takové produkty, na kterých je vhodnost pro tyto čistící zařízení přímo uvedena. 

Kterým látkám se vyhnout?

Částečným ukazatelem ekologického profilu tablet do myčky nám však složení přece jen být může. Vyhnout bychom se měli zejména produktům, které obsahují nejen zmiňované fosfáty, ale například také formaldehyd, metanol, diethanolamin, kyselinu sírovou či chlor.

Certifikáty

Kromě neškodnosti vůči životnímu prostředí je vhodné brát ohled také na další faktory, a to zejména z hlediska testování na zvířatech. V tomto směru nám napoví certifikáty, které výrobce často uvádí na etiketě. Pátrejte především po certifikátu Vegan, případně také Cruelty Free. Tyto produkty nejsou testované na zvířatech a neobsahují žádné živočišné prvky, díky čemuž se snižuje jejich zátěž na životní prostředí už během samotné výroby.

Ekologické alternativy tablet do myčky

Kromě ekologických tablet do myčky můžeme narazit také na prášek či gel. Ty by měly splňovat podobná kritéria jako tablety. Opět se vyplatí pročíst složení a zapátrat po udělených certifikátech.

Pokud to myslíte s ekologií opravdu vážně, tablety, potažmo prášek do myčky, si můžete vyrobit svépomocí z přírodních ingrediencí. Díky tomu budete mít naprostou jistotu, co vlastně čistící prostředek obsahuje. Vystačíte s ingrediencemi za pár korun, a to jedlou sodou, sodou na praní, kuchyňskou solí a kyselinou citronovou v prášku.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *