Křemelina

Křemelina je nezpevněná (sypká) hornina, která je tvořena většinou opálovými schránkami rozsivek (jednobuněčné řasy), dle nichž se také označuje též jako rozsivková zemina. Kromě schránek rozsivek a jejich úlomků jsou v křemelinách zastoupeny jílové minerály, nejčastěji kaolinit a illit.

Křemelina je velice jemnozrnný, práškový až jílovitý sediment. Je-li čistá má bílou barvu až lehce našedlou, ale bývá i nazelenalá nebo nahnědlá dle příměsí.

Vysoce kvalitní křemelina obsahuje kolem 90% SiO2. Důležitou vlastností pro využití je pórovitost, dosahující u dobrých druhů až 80%. Objemová hmotnost vysušené křemeliny je 0,5-0,5 g/cm3, takže výrobky z ní plavou po vodě.

KŘEMELINA a její pozitivní vliv na lidský organismus

 1. vyživuje tělo organickým rostlinným křemíkem – základním stavebním kamenem, jehož doplňování je vysoce žádoucí pro správný vývoj a fungování organismu
 2. odstraňuje z těla nežádoucí bakterie a další látky jako např. Houby, viry, prvoky, pesticidy, endotoxiny, zbytky drog a těžkých kovů
 3. vyživuje vlasy, nehty, pokožku, kosti vazy, klouby
 4. vyživuje plasticitu pokožky (odstraňuje vrásky)
 5. významně čistí tenké a tlusté střevo a zbavuje je uchycených parazitů na stěnách střev, čistí tenké a tlusté střevo od hlenů a plísní
 6. odstraňuje větší parazity, žijící v trávicím ústrojí
 7. spouští detoxikaci
 8. zvyšuje odolnost imunitního systému
 9. má pozitivní vliv na celkové zdraví starších lidí
 10. obsahuje 28 základních minerálů a stopových prvků jako např. Vápník, hořčík, draslík, sodík, zinek, měď, železo, stříbro, molybden, fosfor, chrom a další.
 11. posiluje imunitní systém
 12. chrání před nebezpečnými volnými radikály (antioxidant)
 13. podporuje hojení ran
 14. má protizánětlivé účinky
 15. působí preventivně proti vzniku srdečních onemocnění
 16. podílí se na stavbě kostí
 17. je důležitý pro krásu vlasů, nehtů a pokožky
 18. pozitivně se podílí na syntéze vitamínu B1 v lidském organismu
 19. kontroluje přenos nervových impulzů
 20. je prevencí osteoporózy
 21. chrání před Alzheimerovou chorobou
 22. tlumí škodlivý vliv hliníku na lidský organismus
 23. snižuje hladinu cholesterolu v krvi
 24. má příznivý vliv na srdce a krevní oběh
 25. pozitivně ovlivňuje močové cesty a funkci ledvin
 26. napomáhá léčbě kožních chorob
 27. má pozitivní vliv na starší lidi a ženy v menopauze
 28. křemelina obsahuje mnoho dalších stopových prvků jako jsou: titan, bor, mangan, měď zirkon. D9ky tomu je skvělým přírodním obohacením stravy

Vnitřně používaná křemelina působí na lidský organismus těmito způsoby

 1. Absorpčním – křemelina pod mikroskopem má tvar válečků. Tyto válečky mají silný negativní náboj. A jak se tyto milióny malých válečků pohybují skrze žaludek a trávicí trakt, přitahují a absorbují bakterie, houby, prvoky, viry, pesticidy a zbytky jiných chemických látek, E-coli a těžké kovy. Tyto toxiny jsou chyceny a vyplaveny ven z těla. Kromě toho jsou i větší paraziti, kteří mohou žít v trávicím ústrojí, mechanicky poškozeni křemelinou a později vyloučeny z organismu. Všechny tyto aktivity vedou k mnohem zdravějšímu tělu.
 2. Čistí – křemelina je velmi tvrdá. Na stupnici tvrdosti, kde je diamant na stupnici 9, je křemelina na 7 stupni. To je velmi důležité, protože jak tyto milióny drobných, tvrdých a ostrých válečků křemeliny prochází tenkým a tlustým střevem, čistí jejich stěny. Po pouhých několika měsících užívání křemeliny už není stěna střeva potažená hlenem a v něm usazenými plísněmi a parazity. Upravuje pravidelné pohyby střev. Výsledkem užívání křemeliny je zdravější střevo. Čistým zdravým tlustým střevem se zabrání tvorbě polypů, rakovině a vředů. Díky tomu se potraviny a živiny se lépe vstřebávají do krevního oběhu. Přes znečištěné tlusté střevo se mnoho živin a potřebných látek nevstřebá.
 3. Vyživuje – Křemelina obsahuje 15 přirozeně se vyskytujících minerálů, které jsou vynikající pro tělo. Tyto minerály podporují zdravější a lesklejší vlasy, kůži a nehty. Přísun minerálů do organismu poskytuje tělu více energie a vytrvalosti. Malé množství křemeliny se dostane a vstřebá do krevního oběhu jako oxid křemičitý.

Jednou z výhod křemene je, že pomáhá likvidovat špatné tuky, tím se snižuje hladina cholesterolu a vysokého krevního tlaku.

Nedostatek křemíku v organismu způsobuje:

 1.  zpomalení růstu a vývoje
 2. větší lámavost a deformaci kostí
 3. vypadávání vlasů
 4. lomivost a křehkost nehtů
 5. osteoporózu
 6. záněty pokožky
 7. špatné hojení jizev a ran
 8. větší přecitlivělost na chlad
 9. špatný stav zubů a dásní
 10. nedostatečnou kondici chrupavek, vazů a šlach

DÁVKOVÁNÍ

1 polévková lžíce rozmíchat ve sklenici džusu nebo vody. Ihned po rozmíchání roztok vypít. Je možné používat 1-2 polévkové lžíce křemeliny denně. Křemelinový prášek se nerozpustí, je nutné ho několikrát promíchat, aby se zabránilo jeho usazování. Křemelina je bez zápachu a bez chuti. Nadbytečné množství tělo vyloučí. Jedná se o 100% přírodní složení. Prášek neobsahuje žádná aditiva, barviva nebo ochucovadla.

Křemelina je použitelná jak pro člověka, tak i pro zvířata, protože se jedná o nejčistší formu křemeliny.

Vzhledem k možné detoxikační reakci těla při čištění, doporučuji začít s postupným dávkováním a odpovídajícím pitným režimem. To znamená začít prvních několik dní, nebo týdnů (je-li potřeba) s malými dávkami – 1/2 čajové lžičky denně a pít dostatek čisté vody, aby se toxiny mohli vyplavovat z těla. Postupně pomalu zvyšovat dávky křemeliny. Tímto pozvolným zvyšováním dávky se předchází tomu, aby se spustily silnější detoxikační projevy. Křemelina by se neměla přidávat do teplé vody, protože se následkem tepla krystaly rozpustí a užívání křemeliny ztratí svůj detoxikační efekt.

Křemelina se používá různými způsoby, u vnějšího užití může vysušovat kůži, ruce a nohy.

Většina lidí má nedostatek minerálního křemíku v organismu, který je mezi jinými nezbytný pro vstřebání a ukládání vápníku do kostí. Pro lidský organismu má křemelina nezastupitelný význam. Je nezbytnou součástí mnoha enzymů řídících chemické reakce v těle. Spolu s vápníkem a hořčíkem přispívá ke stavbě pevných kostí a k tvorbě pojivých tkání (kůže, nehtů, vlasů), kterým dodává pevnost a pružnost. Je jedním ze základních stavebních kamenů svalových tkání. Má vysoké protizánětlivé účinky, zrychluje hojení ran a působí proti stárnutí kůže.

Kůra:

 1. Po využívání 1 balení Křemeliny následuje 14 dní pauza, po které pokračujeme v užívání 2 balení Křemeliny. Kůru je doporučováno provádět 2x do roka.
 2. Také je možné postupně se dostat na 1 až 2 polévkové lžíce pro dospělého člověka 3 měsíce 1x ročně.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *