Alergie
|

Jak na alergii přírodní cestou?

Odchod zimy bohužel pro alergiky neznamená pouze krásné a teplé počasí, ale především období plné kýchání, smrkání a pálení očí. Pokud trápí jarní alergie i vás, nejspíš si procházku rozkvetlým sadem či loukou příliš neužijete – zatímco alergenům v jídle se lze poměrně snadno vyhnout, s alergeny ve vzduchu už je to o něco horší. Naštěstí existují způsoby, jak příznaky alergie minimalizovat bez užívání prášků; jaké to jsou, to vám prozradíme v dnešním článku.

Co je alergie?

Alergii můžeme jednoduše definovat jako nepřiměřenou reakci imunitního systému na alergen, tedy látku, která zdravému jedinci obvykle žádné nepříjemné příznaky nezpůsobuje. U alergiků ovšem vyvolává kašel, rýmu, dušnost, slzení očí a v mnoha případech i svědivou vyrážku.

Jak bojovat proti příznakům alergie bez léků?

Při návštěvě alergologie nám zpravidla doporučí užívání tzv. antihistaminik. Ty jsou obvykle nejúčinnějším řešením, jelikož snižují produkci histaminu, látky, která v těle spouští alergickou reakci. Bohužel často vyvolávají nepříjemnou únavu, a řada alergiků se tak obrací na přírodní způsoby boje s alergií. A jaké to jsou?

Zacilte na imunitu

Zejména v případě, že je alergie projevem snížené imunity, bychom měli dbát na její posílení. Toho můžeme docílit například pravidelnou konzumací zelených potravin, mezi které patří nejen listová zelenina, ale především zelený ječmen či oblíbená chlorela. Zapomínat bychom neměli také na dostatečný příjem vitamínů, a to zejména vitamínu D, který je pro správné fungování imunity klíčový, avšak po dlouhé zimě bez silných slunečních paprsků ho máme nedostatek.

Dalším způsobem, jak posílit obranyschopnost těla, je také otužování – pokud se zrovna necítíte na koupel v ledovém potoce, začít můžete krátkou studenou sprchou.

Jak Na Alergie
Zdroj: Pexels.com

Očista jater

Jelikož jsem neustále vystaveni nejrůznějším toxinům, není divu, že mohou zanést náš organismus, zejména játra, což může zhoršovat projevy alergií. Abychom našemu detoxikačnímu orgánu trochu ulevili, v jarních měsících se vyplatí provést detoxikaci organismu. Vyzkoušet můžete jak nejrůznější půsty, tak například očistnou kúru s ostropestřcem. 

Vsaďte na bylinky

Kromě bylinek, které zlepšují funkci jater, existuje celá řada rostlin, které mohou ulevit od projevů alergie. Velice oblíbená je mezi alergiky například perila křovitá, která nejen posiluje imunitu, ale zároveň dokáže díky vysokému obsahu bioflavonoidů přirozeně snižovat produkci histaminu v těle

Při obtížích s dýcháním můžete také vsadit na kúru z žampionu, grepu či měsíčku lékařského – nejen, že pomůže vyčistit organismus od plísní, ale také pomáhá obnovit podrážděné sliznice dýchacích cest. Pokud vás trápí spíše kožní projevy v podobě ekzému či vyrážky, vyzkoušet můžete koupel z lopuchu či tea tree oleje.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *