bolesti kloubů

Očista kloubů a zdravé klouby podle Cingroše

Klouby – část těla, kterou evidujeme až v okamžiku, kdy začne opravdu urputně pobolívat. Většinou k aktivně projevujícím se bolestem dochází až ve stáří, ovšem u aktivních sportovců (nebo naopak u lidí trpících obezitou) se mohou vyskytnout daleko dříve. Ať už vás zdravotní potíž omezující vás ve vašich každodenních činnostech začne trápit v jakékoli fázi života, vyřešte ji. Pomocnou ruku vám podává Jiří Cingroš. 

Kdo je Jiří Cingroš?

Ve světě lékařství či tradiční medicíny mluvíme o člověku velice známém. Nejedná se o lékaře ani o léčitele, je to spíše tlumočník zabývající se léčitelstvím. Jeho hlavním zaměřením je očista těla. Za dobu svého cestování a překládání se setkal s mnoha zkušenými a různými lidmi, díky nimž si sestavil řadu specifických očist, z nichž každá působí na jednu část těla. 

A jedna taková očista se týká i kloubů. Jak urputně bolestivé části těla ulevit a z čeho se taková kloubní očista skládá?

Kouzlo tkví v bobkovém listu

Tou hlavní ingrediencí celé očisty je bobkový list. Vystačíte si zhruba s pěti gramy, které povaříte ve třech decilitrech vody zhruba deset minut. Poté se louhují ideálně přes noc. Vzniklý odvar popíjíme zhruba dvanáct hodin po malých doušcích. 

Aby byla procedura opravdu účinná, je zapotřebí ji opakovat. Opakuje se zprvu po třech dnech, poté po týdnu a během prvního roku každé jedno čtvrtletí. V nadcházejících letech stačí, když si odvar připravíte jednou za rok. 

Proč očistit klouby?

Možná se ptáte, proč vůbec celou očistnou kůru podstupovat. Určitě není odvar zrovna chutný, říkáte si. Jenže pokud vás bolí klouby, je to jedna z efektivních cest, jak dlouhodobě ulevit nepříjemným pocitům. Kromě jiného je to také cesta, jak docílit zdravých kloubů. 

V rámci očisty totiž dojde k vyplavení veškeré soli, která se v kloubech za poslední léta nahromadila. Taktéž může dojít k vyléčení osteochondrózy nebo infekční polyartritidy. To dokazují jedinci, kteří neotřelý čistící program podstoupili. 

Akutní problémy s klouby
Zdroj: Pexels.com

Jiří Cingroš čerpá z vlastních zkušeností

Že bobkový list není skvělou ingrediencí jen do polévek a omáček, ale také ulevuje od neutichajících bolestí kloubů potvrzuje i sám Jiří Cingroš, který ji vyzkoušel na vlastní kůži. On sám říká, že první den měl pocit, jako kdyby docházelo k bouřlivým procesům v celém organismu, nejen v kloubech. SIce ho v noci vzbudila bolest v krku, která však vznikla (společně s některými zdravotního potížemi) jenom proto, jelikož docházelo k tak urputnému a velkému vylučování soli z těla. Vše ale posléze utichlo i s bolestí kloubů.

Nezapomínejte na ovoce a zeleninu

Aby byla procedura účinná, je zapotřebí organismu dodávat vše, co ke svému správnému fungování potřebuje. Na mysli máme ovoce a lehká jídla, samozřejmě dodržujte pitný režim, ať už budete pít obyčejnou vodu nebo si připravíte ovocná smoothies.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *