menstruační kalhotky

Co jsou to menstruační kalhotky?

Naprostou novinkou v oblasti ženských hygienických potřeb jsou menstruační kalhotky. Tento výrobek s přehledem nahradí tampony, vložky i menstruační kalíšky, a vy se během svých dnů budete cítit stále komfortně, ne-li lépe. Pokud jste o menstruačních kalhotkách ještě neslyšeli, pojďte se s námi podívat, jak vlastně fungují, jaká jsou pozitiva i negativa jejich používání, a proč se vyplatí je vyzkoušet.

Nahradí vložky, tampóny i kalíšek

Menstruační kalhotky plnohodnotně nahradí všechny ostatní hygienické potřeby. Oproti vložkám a tamponům mají dokonce tu výhodu, že se nemusejí měnit tak často, a hlavně jsou mnohonásobně spolehlivější. Svrchní vrstva je tvořena savým materiálem, který odvádí vlhkost od pokožky těla, stejně jako je tomu u prémiových menstruačních vložek. Spodní vrstvu zase tvoří nepropustná membrána, která chrání před protečením. Kvalitní kalhotky jsou navíc ušité z látky s antibakteriální ochranou, která nejenže ničí téměř všechny bakterie, ale zároveň také brání nepříjemnému zápachu.

Jednoduché použití i údržba

Použití menstruačních kalhotek je naprosto jednoduché a není třeba se ho obávat. Kalhotky si jednoduše ráno oblečete a odpoledne po návratu domů je převléknete. Vydrží totiž 8-12 hodin v závislosti na použitých kalhotkách a na síle menstruace. Použité kalhotky stačí opláchnout ve studené vodě a hodit do pračky na běžný cyklus. Vyvarujte se ale použití aviváže, mohla by negativně ovlivnit savost.

Ekologické řešení menstruace

Používání menstruačních kalhotek jistě potěší také dámy s blízkým vztahem k přírodě a životnímu prostředí. Produkce odpadu souvisejícího s menstruací se při použití kalhotek sníží až desetinásobně. Průměrně použije žena za 2 roky přibližně 380 kusů jednorázových hygienických potřeb jako jsou tampony či vložky. To dělá asi 3 kilogramy odpadu. Kalhotky však stačí dvoje až čtvery, a tudíž se jedná pouze o 0,3 kg odpadu. Lze však namítat, že menstruační spodní prádlo je nutné prát. Použité kalhotky však lze jednoduše přihodit do pračky společně s dalším prádlem, takže spotřeba vody či elektrické energie na jejich údržbu je téměř zanedbatelná.

Plusy a mínusy používání menstruačních kalhotek

Snuggs – české kalhotky, které si oblíbíte

Velice kvalitní produkty s použitím těch nejnovějších technologií nabízí česká značka Snuggs. Kalhotky jsou ušité u nás v České republice a k sehnání jsou hned v několika variantách – pro středně silnou menstruaci, pro silné krvácení a v noční verzi. Kalhotky Snuggs disponují antibakteriální ochranou, která ničí až 99 % všech bakterií. Inovativní materiály zabraňují protečení a uchovávají tekutinu na místě. Látka využitá na výrobu prádla neobsahuje žádné škodlivé látky, což dokazuje certifikát OEKO-TEX a CoolMaxFreshFX. Pokud máte stále o menstruačních kalhotkách pochybnosti, vyzkoušejte Snuggs na vlastní kůži a uvidíte, že budete spokojené stejně jako již přes 115 tisíc žen před vámi.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *