|

Zábal z ricinového oleje na klouby

Zábaly při bolestech svalů a kloubů. Aplikace teplého obkladu z ricinového oleje dosáhne uvolnění svalstva a následně ustoupení bolesti. Někdy jsou tyto obklady vhodné při léčbě nádorového onemocnění, při léčbě cyst na vaječnících nebo při bércových vředech

Na aplikaci zábalů ricinovým olejem potřebujete:

  • Flanel
  • igelit (2 kusy, menší a větší)
  • elektrickou podušku
  • ručník
  • 2 až 3 spínací špendlíky

Jak připravit zábal?

Připravte si vlněný flanel (bavlněný lze rovněž použít), 3-4 krát ho přeložte, tak aby jeho velikost odpovídala velikosti elektrické dečky. Tento rozměr je vhodný pro aplikaci na oblast břicha; na jiné části používejte velikost odpovídající rozsahu zranění či potíží. Poté ho položte na igelit, nalijte na něj ricinový olej a nechte vsáknout (flanel by měl být dostatečně mokrý, olej by však neměl prosakovat).

Flanel přiložte na příslušné místo na těle, na něj dejte igelit, dále elektrickou podušku a nakonec celé zajistěte pomocí ručníků a dvou nebo tří spínacích špendlíků. Pak zapněte elektrickou dečku na takovou teplotu, jakou jste schopni snést. Zábal by měl být použit po dobu jedné až jedné a půl hodiny.

Následně by kůže měla být očištěna roztokem jedlé sody (do litru vody přidejte 2 čajové lžičky sody). Po použití flanelový zábal nevyhazujte. Uložte ho do plastikové nádoby pro další použití. Dle potřeby na něj průběžně nalévejte ricinový olej tak, aby byl stále dostatečně nasycený. Krátkodobě lze zábaly aplikovat po dobu jednoho až sedmi dní.

Pří dlouhodobém užívání se zábal doporučuje 3 dny v týdnu a tento cyklus se opakuje.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *