Recenze Snuggs
|

Recenze Snuggs

Svět je plný vynálezů, které stojí za vyzkoušení. A za mnohými z nich stojí Češi. Jedním z nich jsou i menstruační kalhoty Snuggs, jež z původně intimní záležitosti, jejíž rozebírání na veřejnosti bylo ještě donedávna tabu (i když zbytečně či nesmyslně) udělaly konečně téma otevřené diskuzi. Mezi ženami se tento trend uchytil, a to i přes počáteční nedůvěru v to, že nezachytí vše zejména při silné menstruaci. Praxe ale menstruační kalhotky prověřila a jsme rádi, že je můžeme hodnotit deseti body z deseti.

Jak fungují menstruační kalhotky Snuggs

Menstruace opravdu není tabu a není to rozhodně téma, o kterém bychom se měli bát bavit s kamarádkami, rodinou nebo jinde na veřejnosti. Není také tajemstvím, že hygienické potřeby používané dámami v těchto dnech zatěžují životní prostředí. Vzniká až příliš mnoho odpadu, což je problém, kterému se snaží vývojáři předcházet. A tak vznikají pomůcky, jako jsou menstruační kalíšky, nebo právě menstruační kalhotky, které vzniklý odpad při „ženských dnech” minimalizují, ne-li anulují. A to je ostatně ten hlavní benefit a důvod, proč by je ženy měly vyzkoušet.

Fungují na naprosto jednoduchém principu. Jedná se o klasické spodní prádlo, které však přichází na scénu v období menstruace. Jedná se o vrstvené kalhotky, díky nimž není třeba používat jiné hygienické pomůcky. Zatímco první vrstva pohltí vlhkost čili ponechá v ženě pocit sucha, druhá obsahuje antibakteriální ochranu s ionty stříbra zabraňující zápachu. Třetí vrstva je absorpční a ta poslední je tvořena nepropustnou membránou, aby se opravdu nic nedostalo ven.

Co je velice zajímavé, tak je složení jednotlivých vrstev. To hodnotíme velice kladně, protože právě rozlišné složení zajišťuje, že každá vrstva bude plnit tu svou funkci, kterou má. Například savá vrstva je tvořená ze sta procent polyesterem, ta absorpční je tvořená z devadesáti procent bavlnou a deseti procenty elastanem. A nepropustná zase obsahuje z 95 % bavlnu a z pěti procent PUL materiál.

Kalhotky Snuggs
Zdroj: Pexels.com

Různé střihy pro různé typy žen

Za velké plus hodnotíme dále i množství střihů, které jsou na výběr. Dříve byly k dispozici pouze dva střihy, což mnoho žen nechtělo nosit, protože se v daných střizích během svých dnů necítily komfortně. I proto se značka Snuggs rozhodla do svého portfolia zahrnout další střihy, které samozřejmě před uvedením na trh prošly testováním. 

K dispozici je nyní klasický střih bikin, brazilky, také klasický střih i noční střih. Další v nabídce je teen, s vysokým pasem nebo kalhotky střihu hugger. 

Jak silnou máte menstruaci?

Kromě střihu si lze vybrat kalhotky i podle dalších kritérií každé ženy, což je také velmi sympatické. Pakliže se obáváte toho, že by kalhotky byly ve vašem případě bezcenné, jelikož trpíte velice silným krvácením, nemusíte se toho obávat – nabídka zahrnuje i modely pro intenzivní menstruaci. 

Ze zkušeností můžeme konstatovat, že menstruaci kalhotky pro intenzivní krvácení ustojí. U velmi silné menstruace je ale opravdu zapotřebí sledovat čas, po jaký je nosíte. Optimální doba nošení se uvádí kolem osmi až deseti hodin, proto mějte po ruce kalhotek rozhodně více.

Je ale pravdou, že pokud se člověk cítí nejistý, můžou být kalhotky alespoň takovou pojistkou. 

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *